دوشنبه، 17 خرداد 1400 - 11:15

آغاز برداشت گل محمدی در طالقان

پایگاه خبری امید بانوان؛ همزمان با فرارسیدن فصل سرسبزی و شکفتن گل های معطر در شهرستان طالقان، کار برداشت گل های محمدی هم آغاز شده است.

طالقان - امید بانوان؛ معاون جهاد کشاورزی شهرستان طالقان گفت: ۲۵ هزار اراضی جدید الاحداث در شهرستان وجود دارد که انتظار داریم ۲۰ تن گل محمدی از آن برداشت کنیم.

وی ادامه داد: باتوجه به شرایط کوهستانی طالقان، می‌توان گیاهان دارویی هم در این منطقه کشت و برداشت کرد.

وی با بیان اینکه چیدن گل های محمدی از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و تا اواخر خرداد ماه ادامه می یابد. افزود: کشاورزان برای دریافت تسهیلات و مشاوره می‌توانند به جهاد کشاورزی استان مراجعه کنند.

شاه حسینی، تولید کننده گل‌های محمدی نیز با اشاره به این که سال سومی است که گل های محمدی را کشت و برداشت می‌کنیم و سال بعد می‌خواهیم این محصول را به کشت انبوه برسانیم، افزود: برای آبرسانی از سیستم آبیاری قطره ای استفاده کردیم تا میزان مصرف آب کاهش یابد.

گل سرخ یا گل محمدی نام نوعی گل رز است که نماد عشق و زیبایی بوده و عطر بی نظیری دارد و از آن گلاب می گیرند. علاوه بر عطر استثنایی این گیاه، خواص دارویی آن نیز از دیرباز شناخته شده است.

گل محمدی را به شکل‌های مختلف از جمله چای و دمنوش گل محمدی، روغن گل محمدی و گلاب نیز استفاده می کنند.

اواخر فروردین که می‌رسد عطر و بوی گل‌های محمدی در فضای استان می‌پیچد، گل‌های صورتی رنگ که برای عده زیادی هم منبع درآمد است.

کاشت و تولید گل های محمدی به صورت صنعتی چند سالی است که در طالقان ایجاد شده است.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 5441


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise