یکشنبه، 23 خرداد 1400 - 13:47

۷ سال معطلی برای صدور کارت‌ سوخت کانتینرهای صادراتی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز گفت: صادر کنندگان محصولات کشاورزی حدود 7 سال است که معطل دریافت کارت سوخت کانتینرهای صادراتی هستند.

البرز- امید بانوان؛ «سید احمد میرجلیلی» در جریان نشست با مدیرکل گمرک استان البرز به منظور پیگیری آخرین اقدامات انجام شده در زمینه راه‌اندازی مرکز قرنطینه محصولات کشاورزی در محل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار کرد: در حال حاضر صادرات محصولات کشاورزی البرز از طریق بنادر جنوبی کشور انجام می‌شود و با توجه به وجود مرکز قرنطینه در همان محل و در کمتر از نیم ساعت کنترل و ارزیابی‌ها صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت ارزیابی محصولات کشاورزی صادراتی استان در محل دپو و بارگیری آن افزود : سردخانه‌های بیشتر صادرکنندگان حوزه کشاورزی استان در این زمینه تنها چند کیلومتر از گمرک البرز فاصله دارد و با توجه به بسته‌بندی محصولات در همانجا و آماده‌سازی نمونه‌ها برای کنترل درخواست داریم که ارزیابی در محل صورت گیرد.

نائب رئیس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان میوه و تره‌بار استان البرز گفت: برخی صادرکنندگان در این زمینه به دلیل مسئله تعلیق کارت‌های بازرگانی یا عدم تمدید آن در حال حاضر مجبور هستند که صادرات خود را از طریق بنادر جنوبی انجام دهند اما اگر فقط افرادی که با کارت بازرگانی خود کار می کنند این صادرات را از البرز انجام دهند بیش از ۴۰ درصد این محموله‌ها از استان به خارج صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۷ سال است که برای دریافت کارت سوخت کانتینرهای یخچال دار اقدامات کرده‌ایم اما نتیجه‌ای حاصل نشده است ، گفت: به همین دلیل مجبور هستیم در مسیر جاده به منظور تامین سوخت کانتینرها هر لیتر گازوئیل را به نرخ بالایی تهیه کنیم.

میرجلیلی تاکید کرد: در حال حاضر تمامی مراحل در زمینه تولید، تامین سردخانه نگهداری و بسته‌بندی محصولات صادراتی را خودمان انجام می‌دهیم اما دولت حداقل در تامین سوخت کانتینرها دولت همکاری نمی‌کند.

انتهای پیام/

کدخبر: 5503


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise