چهارشنبه، 26 خرداد 1400 - 12:35

از سوی بانک مسکن انجام می‌شود؛

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با اولویت زنان سرپرست خانوار

عضو هیات مدیره بانک مسکن از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار خبر داد.

اقتصادی- امید بانوان؛ ایبِنا نوشت؛ «محمدحسن علمداری» عضو هیات مدیره بانک مسکن با اعلام این خبر، به بخشنامه بانک مرکزی در راستای قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور اشاره کرد و به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: مطابق با بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر رعایت مفاد بند (ب) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، هیات مدیره بانک مسکن، مصوبه ای را در راستای اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به مددجویان و کارفرمایان طرح های اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره)، به تصویب رساند.

وی افزود: به همین منظور و با توجه به مصوبه اخیر هیات مدیره بانک مسکن، سهمیه شعب بانک مسکن برای پرداخت این نوع از تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به مددجویان تعیین و تخصیص پیدا کرد.

وی تاکید کرد: به این ترتیب شعب بانک مسکن موظف هستند طبق اولویت های تعیین شده و مطابق با معرفی نامه های ارائه شده از سوی متقاضیان نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام کنند.

علمداری به سقف ریالی و سایر شرایط پرداخت این نوع تسهیلات اشاره و اظهار کرد: براساس پیش بینی به عمل آمده این تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان قرار است با اولویت زنان سرپرست خانوار ضمن رعایت سایر ضوابط و مقررات پرداخت شود.

به گفته وی سقف فردی طرح های خود اشتغالی و مشاغل خانگی (انفرادی) معادل ۵۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

وی در عین حال عنوان کرد: سقف تسهیلات اشتغالزایی مربوط به طرح های کارفرمایی که در آن حداکثر تا ۴۰ نفر مشغول به کار هستند نیز معادل ۲ میلیارد تومان تعیین شده است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن مدت زمان بازپرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان را هفت سال (۸۴ ماه) اعلام کرد و گفت: نرخ سود تسهیلات نیز معادل ۴ درصد است، ضمن آنکه متقاضیان برای دریافت این نوع از تسهیلات قرض الحسنه نیازمند ارائه معرفی‌نامه کمیته امداد امام خمینی(ره) به بانک به عنوان مجوز شغلی هستند.

وی ادامه داد: از همین رو شعب بانک باید نسبت به کنترل مدارک و مستندات مربوط به شغل مندرج در معرفی‌نامه متقاضی عمل کنند.

وی همچنین تصریح کرد: جهت اعطای این نوع از تسهیلات به صورت کارفرمایی و بیش از ۵۰ میلیون تومان، اخذ وثیقه ملکی منطبق بر ضوابط و مقررات مربوط به بخشنامه ها و دستورالعمل وثایق و تضمینات بانک ضمن رعایت سایر ضوابط و مقررات ذیربط الزامی است.

وی گفت: صرفا آن دسته از معرفی شدگانی که نسبت به تشکیل پرونده اقدام کرده اند حداکثر تا پایان خردادماه سال جاری از تسهیلات مذکور بهره مند خواهند شد.

عضو هیات مدیره بانک در پایان گفت: تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی یکی از چندین نوع تسهیلات حمایتی بانک مسکن است که هر ساله باتوجه به بخشنامه بانک مرکزی، این بانک در جهت حمایت از تولید و اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت می کند. شعب بانک مسکن نیز در راستای حمایت از تولید داخلی تلاش دارند تا فرآیند پرداخت این نوع تسهیلات را برای متقاضیان تسهیل و تسریع کنند به ویژه آنکه اولویت دریافت این نوع تسهیلات با زنان سرپرست خانوار تعیین شده است.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 5531


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise