شنبه، 05 تیر 1400 - 11:59

بازگشایی کتابخانه‌های عمومی در مناطق نارنجی کرونا

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان از بازگشایی سالن‌های مطالعه در وضعیت نارنجی خبر داد.

البرز- امید بانوان؛ «هادی آشتیانی» سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با اشاره به موافقت کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، در خصوص انتقال رسته کتابخانه‌های عمومی از گروه ۳ به گروه ۲ شغلی، نسبت به تغییر ایجاد شده در نحوه فعالیت کتابخانه ها اظهار کرد: بر این اساس سالن‌های مطالعه کتابخانه‌های عمومی که پیشتر در وضعیت نارنجی بسته بودند از شنبه 5 تیرماه بازگشایی و با ۳۰ درصد ظرفیت فعال خواهند بود.

وی در ادامه افزود: بخش کودک کتابخانه‌ها نیز برای امانت کتاب به کودکان فعال و برنامه‌‌های فرهنگی ویژه این گروه سنی با حضور ۳۰ درصد ظرفیت (به مدت یک ساعت) قابل اجرا خواهد بود.

آشتیانی به نحوه فعالیت بخش نابینایان و کتابخانه‌های سیار نیز اشاره کرد و بیان کرد: بخش نابینایان و کتابخانه‌های سیار در وضعیت نارنجی به تناوب شرایط، به مراجعین ارائه خدمت خواهند داشت.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه بر اجرای مستمر فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی کتابخوانی اعم از نشست‌های کتابخوان، نقد و بررسی کتاب، جلسات محافل ادبی، شعرخوانی و بسیاری برنامه‌های دیگر در فضاهای مجازی در اختیار اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در شرایط تعطیلی فضای فیزیکی کتابخانه‌ها، تأکید کرد.

وی یادآور شد: به خاطر رفاه حال مراجعین و علاقه‌مندان کتابخوانی این فعالیت‌ها کما‌فی‌السابق در فضای مجازی ادامه خواهد داشت ولی با توجه به بخشنامه جدید و امکان اجرای این فعالیت‌ها در کتابخانه‌ها، برخی از فعالیت‌های فرهنگی و جلسات ادبی در فضای کتابخانه‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با حداکثر ظرفیت ۲۰ نفر برگزار خواهد شد.

آشتیانی تاکید کرد: با عنایت به رسالت کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، کتابداران پرتلاش از همان ابتدای تعطیلی کتابخانه‌ها، با ایجاد صفحات مجازی در کانال های پیامرسان و یا صفحات اینستاگرام ارتباط کتابخانه را با اعضا و مخاطبین حفظ و به اجرای برنامه‌های متنوع در این فضا پرداخته‌اند.

انتهای پیام/

کدخبر: 5598


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise