یکشنبه، 13 تیر 1400 - 12:38

رژه با کفش پاشنه بلند، نمایشی جنجال آفرین در اوکراین

انتشار تصاویر رژه زنان سرباز با کفش پاشنه بلند در اوکراین جنجال آفرین شده و خشم قانونگذاران این کشور را در پی داشت.

بین‌الملل – امید بانوان؛ به نوشته روزنامه گاردین، انتشار تصاویر رسمی از تمرین سربازان زن اوکراینی برای رژه با کفش پاشنه بلند مقام‌های این کشور را خشمگین کرد.

اوکراین در تدارک برای برگزاری یک رژه نظامی در ماه آینده میلادی به مناسبت ۳۰ سالگی استقلالش بعد از جدایی از اتحاد شوروی سابق است و وزارت دفاع اوکراین روز جمعه تصاویری از سربازان زن در لباس خدمت نظامی در حال رژه رفتن با کفش‌های پاشنه بلند مشکی رنگ را منتشر کرد.

وبسایت اطلاع رسانی وزارت دفاع اوکراین به نقل از یک دانشجوی افسری به نام ایوانا مدوید نوشت: امروز برای نخستین بار تمرین با کفش پاشنه بلند برگزار می‌شود. مدوید گفت: این کار کمی به نسبت پوتین‌های نظامی سخت‌تر است اما ما برای آن تلاش می‌کنیم.

چند قانونگذار اوکراینی نزدیک به پترو پوروشنکو، رئیس جمهور سابق اوکراین با چند جفت کفش در پارلمان حاضر شده و وزیر دفاع را تشویق به پوشیدن کفش پاشنه بلند برای رژه کردند.

اینا سووسان، یک نماینده حزب گولوس با اشاره به خطرات این کفشها برای سلامتی گفت: تصویر یک ایده زیانبارتر و احمقانه‌تر از این سخت است.

او همچنین گفت که سربازان زن اوکراینی هم مثل مردان جانشان را به خطر می‌اندازند و «شایسته مسخره شدن نیستند».

 

اولنا کوندراتیوک، معاون رئیس پارلمان اوکراین گفت: مقام‌ها باید علنا به خاطر «تحقیر» زنان عذرخواهی کنند و دست به تحقیقات بزنند.

وی بیان کرد، بیش از ۱۳۵۰۰ زن در جنگ فعلی اوکراین با جدایی طلبان مورد حمایت روسیه در شرق این کشور جنگیده‌اند.

همچنین انتخاب این کفش‌ها برای زنان سرباز اوکراینی باعث موجی از انتقادها در رسانه‌های اجتماعی و در پارلمان و همچنین طرح اتهام روا داشتن تبعیض جنسیتی علیه زنان سرباز شد.

انتهای پیام/

کدخبر: 5691


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise