دوشنبه، 14 تیر 1400 - 15:50

فیسبوک استفاده از هشتگ «انقلاب» را در آمریکا مسدود کرد!

فیسبوک در روز استقلال آمریکا هشتگ «revolution» (انقلاب) را مسدود کرد و به دنبال آن با موج شدیدی از انتقادها روبرو شد.

هنر و رسانه- امیدبانوان؛ فارس نوشت: فیسبوک در روز استقلال آمریکا هشتگ واژه «revolution» را بلاک کرد و به دنبال آن با موج شدیدی از انتقادها روبه‌رو شد.

 فیسبوک روز یکشنبه به دلیل مسدودکردن هشتگ «انقلاب» در چهارم جولای، روز تعطیلات فدرال به مناسبت تصویب اعلامیه استقلال در طی انقلاب آمریکا، مورد انتقاد قرار گرفت.

رسانه‌های اجتماعی با تیز بینی از روز جمعه متوجه شدند که در جستجوی فیسبوک برای #انقلاب (revolution) با اعلان «ایمن نگه داشتن جامعه ما» (Keeping Our Community Safe) همراه با تصویری از یک صفحه قفل شده و پیامی تحت عنوان «پست‌های با موضوع و واژه انقلاب به طور موقت در اینجا پنهان می شوند» مواجه شدند.

در این پیام که پیوندی به صفحه استانداردها داشت، آمده است: «برخی از مطالب در آن پست‌ها با استانداردهای انجمن ما مغایرت دارد.

فیس بوک در دسته بندی‌هایی که شامل «خشونت و فتنه انگیزی»، «درخواست جنسی» و «اخبار دروغ» است، محتواهای ناقض استانداردهای جامعه را مسدود می کند، اما این پلتفرم فناوری به طور آنلاین توضیح نمی دهد که چرا «# انقلاب»(#revolution) لغو شده است.

این بلاک(مسدودسازی) در تمام طول روز یکشنبه اعمال شد و باعث انتقاد بسیاری از مردم در مورد تصمیم فیسبوک برای مسدودسازی واژه انقلاب در روز استقلال آمریکا به رسانه ها و شبکه های اجتماعی کشیده شود.

«توماس ماسی» نماینده جمهوری خواه کنتاکی در توییتر خود نوشت: «در روز استقلال برای بازتعریف مجدد آمریکا خوش آمدید».

«مدیسون کاثورن» نماینده جمهوری‌خواه کارولینای شمالی، در توئیتی نوشت که «#BigTech (غول فناوری) دوباره پادرمیانی می‌کند و آمریکایی‌ها را از گرامیداشت روز استقلال از یک دولت مستبد و ظالم منع می کند».

آقای کاثورن گفت: «آنها نمی‌خواهند تاریخ را آموزش دهند زیرا تاریخ در حال تکرار است. بیدار شو، آمریکا!»

واشنگتن تایمز برای اظهارنظر و توضیح در این خصوص با فیس بوک تماس گرفته است.

#BigTech (غول فناوری) مجدداً در این زمینه، آمریکایی‌ها را از گرامیداشت استقلال از سوی یک دولت مستبد منع می کند.

آنها نمی‌خواهند تاریخ را آموزش دهند زیرا این تاریخ در حال تکرار است.

 

کدخبر: 5710


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise