سه‌شنبه، 15 تیر 1400 - 11:54

اشتغال آفرینی برای هشت هزار مددجوی ندامتگاه قزلحصار کرج

مدیر ندامتگاه قزلحصار کرج گفت : مسئولان این ندامتگاه با ایجاد زیرساخت‌های کارگاهی برای هشت هزارو ۱۶۹ مددجوی این ندامتگاه زمینه اشتغال فراهم کردند.

کرج – امید بانوان؛ «اشکان کمالی» گفت: از مجموع این مشاغل پنج هزار و ۷۰۰ مورد مربوط به اشتغال نشسته، یک هزارو ۱۲۰ مورد خدماتی و یک هزار و ۳۱۵ مورد کارگاهی در بخش مونتاز دوچرخه، سه راهی صنعتی، کلید و پریز برق، لامپ ال ای دی، خیاطی، سراجی و کفاشی است.

وی اضافه کرد: همچنین ۳۴ نفر نیز در بخش مراجع قضایی مشغول به فعالیت هستند.

کمالی افزود: اکنون ۱۸ واحد تولیدی در زمینه نجاری، سراجی، فلز کاری، جوشکاری، تراشکاری، مونتاژ لامپ ، خیاطی و کفاشی زیرنظر بنیاد تعاون سازمان زندان ها در ندامتگاه قزلحصار فعال شده که مددجویان ضمن حرفه آموزی به تولید محصول می‌پردازند.

مدیر ندامتگاه قزلحصار کرج اظهار کرد: مددجویان به صورت ماهانه حقوق دریافت می‌کنند که در مجموع ۲۵ درصد این حقوق به مددجویان، ۵۰ درصد به خانواده آنان و ۲۵ درصد دیگر نیز به عنوان ذخیره پس‌انداز می‌شود.

وی ادامه داد: تبلیغ و ترغیب مددجویان به امر حرفه و شغل از برنامه‌های سازمان زندان‌ها برای کمک به مددجویان در حین تحمل کیفر است.

کمالی خاطرنشان کرد: با رویکرد جدید سازمان زندان‌های کشور، شرایط برای آموزش مهارت و کار زندانیان در ندامتگاه قزلحصار فراهم شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 5716


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise