شنبه، 19 تیر 1400 - 19:02

25 درصد مدیران توانمند کشور زنان هستند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده مطرح کرد: مدیران زن در دولت تدبیر و امید از 5 درصد در سال 92 به بیش از 25درصد رسیده و می‌توان گفت که25 درصد مدیران توانمند کشور زنان هستند.

اجتماعی- امیدبانوان؛ برنا نوشت: آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان چهارمین جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی) با حضور منصور غلامی وزیر علوم صبح امروز به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس  برگزارشد.

رشد مدیران زن از 5 درصد در سال 92 به 25 درصد/ افزایش نقش زنان در فناوری از 27 درصد به 31 درصد

معصومه ابتکار- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در جریان این همایش گفت: تمامی دانشگاهی‌ها و اساتید و فعالان در این عرصه شرکت کرده‌اند. این مقوله نشان‌دهنده ظرفیت زنان در عرصه علمی کشور است.

او افزود: سپهر علمی کشور از زنان  و مردان متعدد تشکیل شده است. موفقیت‌های فراوان در زمینه‌های علوم کاربردی و علوم محض ایجاد شده است و خوشحالیم که توانستیم در این جشنواره‌ها سپاسگزار آن‌ها باشیم.

ابتکار تأکید کرد: در دولت تدبیرو امید به نقش زنان در سیاست‌گذاری‌های زنان توجه شد. مدیران زن از 5 درصد در سال 92 با سیاست‌گذاری مناسب به بیش از 25 درصد رسیده و می‌توان گفت که 25 درصد مدیران توانمند کشور زنان هستند. زنان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و مدیریتی وارد عمل شده اند. در آینده در انتساب مدیران زن مشکلی نداریم و به اندازه کافی اقدامات انجام شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان ادامه داد: اخیرا بخش نامه‌ای درباره حمایت از اساتید و هیات علمی درصورت فرزندآوری مطرح شد که این مقوله اتفاق مناسبی است تا زنان تعادل مناسب در بین فعالیت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... را پیش برده و در خانه‌ها بتوانند نقش آفرینی مناسبی داشته باشند.

ابتکار با بیان اینکه نقش زنان در فناوری از 27 درصد به 31 درصد افزایش یافته است، تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان برای زنان در بخش خصوصی افزایش یافته است.  مریم میرزاخانی  درخشید و عمر طولانی نداشت. پروانه فرزانه هم از اساتید و فعالان عرصه علمی کشور بوده و در عمر کوتاه خود در  عرصه های مدیریت کارهای ارزنده ای را پیش بردند. جایزه پروانه فرزانه باید به شکل تخصصی در زمینه فناوری مورد توجه قرار گیرد.

 

کدخبر: 5752


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise