آرشیو، 12 مرداد 1397 - 13:11

کنسرت باورنکردنی بانوان راک استار در تهران

گروه راک باکلام بانوان «صنم پاشا»، بعد از اخذ مجوزهای لازم قرار است سوم شهریور، ساعت ۲۱ در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه برود.

کرج - امید بانوان؛ نوداد نوشت بلیت فروشی این کنسرت که می توان گفت اولین اجرای رسمی یک گروه راک بانوان است، از سه شنبه ۹ مرداد در سایت «ایران کنسرت» آغاز شده است.

آن طور که سایت موسیقی ما گزارش داده، در این گروه تمام اتفاقات را بانوان هنرمند رقم می زنند، از آهنگسازی و تنظیم تا نوازندگی و حتی طراحی پوستر. صنم پاشا که سرپرست گروه است، علاوه بر وکال، آهنگسازی اکثر قطعات را برعهده داشته و ترانه تعدادی از آنها را خودش نوشته است.

فروغ فرخزاد، نیما راهداری و فرشید حسینی از دیگر هنرمندانی هستند که از ترانه های آنها نیز استفاده شده است.

از نکات مهم این کنسرت، مولف بودن اعضای آن است و قرار نیست با کاور قطعات معروف دنیا مواجه باشیم. اتفاقی که کمی عجیب به نظر می رسد چراکه طبعاً این قطعات نمی توانند اجازه انتشار داشته باشند و پیش از این به گوش مخاطبان نرسیده اند اما صنم پاشا نگاه متفاوتی به این اتفاق دارد و می گوید: «شخصاً به موسیقی بانوان در کشورمان -چون نمی توانیم آلبومی منتشر کنیم- نگاه تئاترگونه دارم. ما وقتی برای تماشای تئاتری به سالن می رویم، هیچ گاه از قبل آن تئاتر را ندیده ایم و قرار نیست بعداً هم آن را ببینیم اما درست پس از تماشای تئاتر و بیرون آمدن از اجرا، اثرش در وجودمان می نشیند.»

او درباره آهنگسازی، چیدمان و اشعار آثارشان می گوید: «انتخاب ترجیع بند به گونه ای است که چندین بار در زمان اجرای قطعه تکرار می شود و به واسطه این که کلام آثار فارسی است، مخاطب می تواند آن را هم خوانی کند. اتفاق اصلی درست آنجایی برای مخاطب رخ می دهد که از سالن بیرون می رود و برخی از جملاتمان در ذهنش تکرار می شود.»

بیتا صادقی (گیتار الکتریک)، ریما حسن زاده (گیتار باس)، آرمینا جعفری (درامز) فروغ فضلی (کیبورد) و آوا و نوا حسینی (هم خوان) اعضای این گروه هستند که قرار است در کنار صنم پاشا به عنوان خواننده ساز بزنند. صنم پاشا در کودکی با کمک مادرش (زهره نیازمند) با ردیف و آواز سنتی آشنا شد و در کنارش آواز کلاسیک را نیز یاد گرفت.

بعد از آن به سمت موسیقی راک رفت و بعد از این که از دانشگاه برکلی مدرک تخصصی آهنگسازی را دریافت کرد، به دلیل معدل بالایش، آنلاین بورسیه شد و از این طریق مدرک تخصصی وکال را نیز از همین دانشگاه گرفت.

شرکت در کنسرت های مختلف به عنوان همخوان، خواندن در تئاترها، فیلم های کوتاه و سینمایی از جمله «همیشه پای یک زن در میان است» به کارگردانی کمال تبریزی و همچنین آهنگسازی برای تئاتر، فیلم کوتاه، فیلم سینمایی و مستند بخشی از کارنامه کاری این هنرمند است. . او درحال حاضر مربی آواز راک است.

انتهای پیام/

کدخبر: 584


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise