سه‌شنبه، 24 مهر 1397 - 22:57

مدیرکل استاندارد البرز:

شهرداری‌ها به ترویج فرهنگ استاندارد کمک کنند

مدیرکل استاندارد البرز گفت: برای ترویج فرهنگ استاندارد در استان از شهرداری و شورای شهر می‌خواهیم با تمام توان ما را در این فرهنگ‌سازی کمک کنند تا با فرهنگ درست استاندارد دیگر مشکلاتی برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به وجود نیاید.

کرج- امید بانوان؛ تسنیم نوشت؛ فتانه شکرالهی ظهر امروز در بازدید از دفتر نمایندگی خبرگزاری تسنیم در استان البرز با اشاره به اینکه استانداردها باید در کل جامعه توسعه یابد، اظهار داشت: 18 واحد تولیدی برتر در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 3 واحد آن از استان البرز است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه آزمایشگاهی بیش از 2 هزار آزمایشگاه همکار در کشور با اداره کل استاندارد همکاری دارند، افزود: از این تعداد 4 آزمایشگاه رتبه برتر را در کشور کسب کرده‌اند که یک آزمایشگاه از استان البرز است.

مدیرکل استاندارد البرز با اشاره به اینکه از اول سال تاکنون 400 نازل سوخت را کنترل کرده‌ایم، بیان کرد: در حوزه صادرات و واردات کنترل و انطباق صادراتی انجام داده‌ایم.

شکرالهی با اشاره به اینکه از 32 هزار استاندارد ملی تدوین شده 800 استاندارد آن اجباری است و کنترل و نظارت می‌شود، عنوان کرد: از اول سال تا کنون 600 اظهارنامه وارداتی و 5 اظهار نامه صادراتی را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه در سال باید بیش از 8 هزار و 200 ساعت آموزش برای مهندسین کنترل کیفیت برگزار شود و این جزو موضوع الزامی است، تصریح کرد: 16 واحد تولیدی طلا در استان البرز وجود دارد که در رابطه با بحث آزمون انگ فلزات گرانبها 31 مورد انگ این فلزات را تا کنون مورد بررسی قرار داده‌ایم.

مدیرکل استاندارد البرز با بیان اینکه هزار و 24 واحد تولیدی مشمول استاندارد اجباری هستند و هزار و 715 پروانه تا کنون صادر شده‌است، گفت: سامانه پیامکی 10001517 برای مشخص شدن اصالت کالاهای دارای نشان استاندارد است که با ارسال کد هر کالا به این سامانه پیامکی مشخص می‌شود کالا دارای نشان استاندارد است یا خیر.

شکرالهی با اشاره به بحث کنترل آسانسورها عنوان کرد: از این به بعد باید تمام دستگاه‌‌های اجرایی دولتی دارای آسانسور کنترل و نظارت شوند که این مصوبه در کارگروه استاندارد سازمان مصوب شده و از این پس قابل اجرا است.

وی در ادامه گفت: برای ترویج فرهنگ استاندارد در استان از شهرداری و شورای شهر می‌خواهیم  با تمام توان ما را در این فرهنگ‌سازی کمک کنند تا با فرهنگ درست استاندارد دیگر مشکلاتی برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به وجود نیاید. شکراللهی بیان کرد: تلفن 1517 اداره استاندارد برای رسیدگی به شکایات مردم  24 ساعته فعال است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 622


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise