آرشیو، 28 آبان 1397 - 11:24

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت که برای روشن شدن جزییات پرونده «تجاوز به پسران نوجوان شوشتری» گزارشی از استان مربوطه خواسته‌ایم که در صورت لزوم درباره آن اعلام نظر می‌کنیم.

کرج- امید بانوان؛ ایسنا نوشت: معصومه ابتکار با اشاره به پرونده «تجاوز به پسران نوجوان شوشتری» درباره رسیدگی به وضعیت پرونده این نوجوانان بیان کرد که در همین راستا برای روشن شدن جزئیات این مسئله گزارشی از استان مربوطه درخواست کرده‌ایم که در صورت بررسی این پرونده اگر لازم باشد درباره آن اعلام نظر می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آموزش‌های «خودمراقبتی» در مدارس و صداوسیما چه تاثیری در جلوگیری از بروز این اتفاقات دارد؟ گفت: یکی از مسائل مهمی که با آموزش و پرورش در این زمینه مطرح کرده‌ایم مسئله «خود مراقبتی» است چراکه به نظر می‌رسد آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان برای عزت نفس و امنیت آنها موضوعی کلیدی است.

ابتکار در ادامه  با اشاره به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان افزود: «خود مراقبتی» از مسائلی است که در این لایحه مورد تاکید قرار گرفته و برای آن تقسیم کار دستگاهی شده، امیدواریم که به زودی اجرایی شود. همچنین در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مسئولیت دستگاه‌های مختلفی مانند سازمان بهزیستی، اورژانس اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و... در حوزه آموزش و توان‌افزایی کودکان و نوجوانان مشخص شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 659


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise