آرشیو، 7 آذر 1397 - 11:37

انتشار عکس‌های خصوصی زنان جوان در اینستاگرام به بهانه انقام‌گیری

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری متهمی خبر داد که به قصد انتقام‌گیری، به انتشار عکسهای خصوصی تعدادی از بستگان خود در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام اقدام کرد.

کرج- امید بانوان؛ تسنیم نوشت: در پی طرح شکایت خانم جوانی حدوداً بیست و پنج ساله مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی‌اش در شبکه‌های مختلف مجازی به ویژه اینستاگرام، پرونده‌ای در این رابطه در پلیس فتا تشکیل و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهم پرونده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، تعداد دیگری از خانم‌های جوان به پلیس فتا مراجعه و عنوان داشتند که تصاویر تمام آنها نیز به شیوه‌ای مشابه در فضای مجازی منتشر شده که در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که تمام آنها دارای رابطه خویشاوندی با یکدیگر هستند.

کارآگاهان پلیس فتا در اقدامات پلیسی خود اطلاع پیدا کردند فردی ناشناس با دسترسی پیدا کردن به حریم خصوصی شکات پرونده در فضای مجازی، با سوء استفاده از هویت و تصاویر آنها اقدام به ایجاد حساب‌های کاربری و صفحات شخصی مجعول در شبکه‌های مجازی و از طریق همین صفحات شخصی مجعول اقدام به انتشار تصاویر شکات کرده است.

اقدامات ویژه پلیسی در این پرونده در دستور کار قرار گرفت تا سرانجام کارآگاهان پلیس فتا موفق به شناسایی مردی سی و پنج ساله به عنوان متهم پرونده شدند که بلافاصله ضمن هماهنگی با مقام قضایی دادسرای ناحیه 31 تهران، این شخص در محل سکونتش واقع در منطقه ستارخان تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم دارای رابطه خویشاوندی و خانوادگی با تمام شکات است. متهم در اظهارات اولیه منکر اطلاع داشتن از انتشار تصاویر شکات در شبکه‌های مجازی شد اما در ادامه و با ارائه شواهد و قرائن غیرقابل انکار از سوی کارآگاهان لب به اعتراف گشود و صراحتاً عنوان داشت که به انگیزه انتقام‌گیری از اعضای فامیل اقدام به انتشار تصاویر شکات و همچنین اخبار کذب درباره آنها کرده است.

متهم در اعترافاتش گفت: به واسطه رابطه خانوادگی و خویشاوندی، به صفحات خصوصی و شخصی آنها در ایستاگرام دسترسی داشتم و به واسطه همین دسترسی اقدام به جمع‌آوری تعدادی از عکس‌های خصوصی آنها کردم، پس از آن با ایجاد حسابهای کاربری مجعول و دروغین، تصاویر آنها را در شبکه‌های مجازی به ویژه اینستاگرام پخش و برخی مطالب کذب و دروغین را نیز به آنها منتسب کردم. سرهنگ  کارآگاه تورج کاظمی؛ رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح  متهم، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم روانه زندان شد.

انتهای پیام/

کدخبر: 677


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise