آرشیو، 10 آذر 1397 - 19:44

خستو: سازمانهای مردم نهاد عامل پیوند مردم و دولت

رحیم خستو در همایش «نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در مدیریت شهری» که در سالن ابن سینا تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، در تشریح نقش و اهمیت نهادها و سازمانهای غیرمردمی گفت: همین نکته در اهمیت جایگاه نهادها کافیست که بدانیم بسیاری از مشاهیر جامعه شناسی، جامعه شناسی را علم نهادها می دانند.

 

کرج- امید بانوان؛ خستو که در جمع فعالان سمن( سازمانهای مردم نهاد) سخن می گفت: نهادهای غیر دولتی را ناظر و تنظیم کننده روابط اجتماعی و وجدان بیدار جامعه خواند که با حضور در بخش های مختلف اجتماعی- سیاسی و اقتصادی بسیاری از چالش های مهم کشور را با تعامل خود با ارگانها و سازمانهای مربوطه رفع کرده اند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج اعتماد را عنصر اساسی سرمایه های اجتماعی دانست و اظهار داشت: در نهادهای سنتی نظیر خانواده افراد با احساس مسئولیت، وجدان کاری، راستگویی و امانتداری، انضباط، احترام متقابل و قانونمداری آشنا شده و در بستر اجتماعی آنها را بسط داده و تقویت می کنند.

وی یکی از ویژگی های مهم نظام مردم سالار را وجود نهادهای مدنی به عنوان حد فاصل میان توده شهروندان و حکومت خواند و اظهار داشت: این نهادها با ایجاد سرمایه اجتماعی که یکی از مهمترین آنان حس اعتماد است، می توانند عامل پیوند مردم و دولت باشند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج یکی از مهمترین اهداف و دستاوردهای برگزاری چنین جلساتی را آشنایی نزدیک تر فعالان مدنی با یکدیگر و تقویت تجربه اندوزی، مسئولیت پذیری و همیاری و همکاری شهروندان در برنامه های توسعه کشور دانست و ابراز امیدواری کرد با بسترسازی مناسب زمینه فعالیت و تعامل این نهادها هرچه بیشتر فراهم شود.

 

کدخبر: 695


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان