آرشیو، 17 آذر 1397 - 16:10

پیشنهاد ذوالقدر برای تشکیل انجمن توسعه منطقه‌ای زنان

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد انجمن توسعه منطقه‌ای زنان برای پیگیری نقش زنان به شکل نظام‌مند تشکیل شود.

کرج- امید بانوان؛ ایسنا نوشت: سیده فاطمه ذوالقدر در کمیته گسترش ارتباطات و تقویت همکاری‌های بین منطقه‌ای که در حاشیه دومین کنفرانس رؤسای مجالس ۶ کشور برای مقابله با تروریسم برگزار شد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد بهترین شیوه برای افزایش روابط اقتصادی، هماهنگی هیاتهای پارلمانی ۶ کشور در مجامع پارلمانی و تاکید بر همگرایی این کشورها در مجامعی مثل Apa است که در مجمع عمومی اخیر آن در استانبول مباحث مهمی مطرح شد.

وی افزود: توانمندسازی زنان و ایجاد شرایط برای کارآفرینی آنها قدم مهمی است. شما باید به نقش زنان در پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه اهمیت دهیم. پیشنهاد من تشکیل انجمن توسعه منطقه‌ای زنان است تا نقش زنان به شکل نظام‌مند پیگیری شود.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: تلاش برای افزایش و رونق گردشگری بین کشورهای عضو و برداشتن موانع در این زمینه یکی از عوامل مهم توسعه ارتباطات و رونق اقتصادی است.

تحقق این امر نیازمند توجه ویژه مجالس و نهادهای متولی این حوزه است که می تواند نقش مهمی در توسعه پایدار و صلح و امنیت منطقه داشته باشد.

ذوالقدر تاکید کرد: تشکیل شهرک های صنعتی بین منطقه‌ای متشکل از همه کشورهای عضو در حوزه های مهم و راهبردی می تواند یکی از پیشنهادات راهبری برای توسعه ارتباطات و افزایش سرمایه‌گذاری بین منطقه‌ای باشد. وی در پایان حمایت از تجارت آزاد بین کشورهای عضو و تعهد به ادامه آن و تاثیر نگذاشتن عامل ثالث مثل تحریم را از دیگر موارد مورد تاکید در این نشست دانست.

انتهای پیام

کدخبر: 733


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise