آرشیو، 17 آذر 1397 - 16:47

انتصاب یک زن برای ریاست یکی از بخش‌های مهم سیا

سازمان سیا الیزابت کیمبر را برای ریاست یکی از بخش‌های مهم این سازمان که موظف به جذب جاسوسان خارجی و جمع آوری اطلاعات است، انتخاب کرد.

کرج- امید بانوان؛ کیمبر اولین زنی است که برای چنین سرویسی که اداره «مدیریت عملیات» شناخته می‌شود، انتخاب شده است. «بریتنی برامِل» رئیس روابط عمومی سازمان سیا، به شبکه سی‌ان‌ان گفته است: «بث کیمبر با ۳۴ سال تجربه و توانایی اثبات‌شده، فرمانده منحصربه‌فرد اداره عملیات‌های مخفی ما خواهد بود».

در بیانیه سازمان سیا نیز آمده است کیمبر در پست جدید خود تلاشهای سیا برای «تقویت امنیت ملی و پی‌گیری اهداف سیاست خارجی از طریق جمع‌‌آوری مخفیانه اطلاعات انسانی» را فرماندهی خواهد کرد.

یکی از مقامات پیشین سازمان سیا اعلام کرد که کیمبر بسیار زیرک و باهوش است و می‌تواند جهان را درک کند. «الیزابت بِث کیمبر» بیشتر دوران ۳۴ ساله  خدمت خود را خارج از آمریکا گذرانده و هم‌اکنون دستیار رئیس «مرکز مأموریت» اروپا و اوراسیا است و پیش از این نیز معاون اجرایی «جینا هسپل»، رئیس سازمان سیا بود.

کیمبر بیشتر دوران خدمت خود را در نهادی به نام «گروه روسیه» گذرانده که تمرکز آن بر عملیاتهای مخفی علیه اهداف و سرویسهای روسی است.

او در حالی به فرماندهی اداره «عملیات مخفی» سیا منتقل شده که تنش بین واشنگتن و مسکو در بالاترین سطح قرار دارد.

«بریتنی برامِل» رئیس روابط عمومی سازمان سیا، به شبکه سی‌ان‌ان گفته است: «بث کیمبر با ۳۴ سال تجربه و توانایی اثبات‌شده، فرمانده منحصربه‌فرد اداره عملیات‌های مخفی ما خواهد بود».

در بیانیه سازمان سیا نیز آمده است کیمبر در پست جدید خود تلاشهای سیا برای «تقویت امنیت ملی و پی‌گیری اهداف سیاست خارجی از طریق جمع‌‌آوری مخفیانه اطلاعات انسانی» را فرماندهی خواهد کرد.

انتصاب کیمبر در حالی انجام می‌شود که در دوره ترامپ زنان در پست‌های کلیدی آژانس امنیت ملی آمریکا قرار گرفته‌اند. در ماه مه گذشته جینا هاسپل به عنوان رییس سازمان سیا انتخاب شد و سال گذشته میلادی سو گوردون به عنوان معاون رییس اطلاعات ملی انتخاب شده بود.

انتهای پیام/

کدخبر: 734


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise