آرشیو، 25 آذر 1397 - 17:34

طرح حمایت از بانوان سرپرست خانوار اجرا می‌شود

رئیس مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر کرج گفت: مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج از طرح های جامع حمایتی بانوان سرپرست خانوار حمایت می کند.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، سارا دشت گرد در بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش اظهار کرد: در راستای برنامه های پژوهشی این مرکز طرح حمایت از بانوان سرپرست خانوار با بسته‌های حمایتی اجرا می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه نقش نهادهای دولتی در نظام اسلامی در ساماندهی این گروه از زنان حائز اهمیت می باشد، تصریح کرد: اقدامات مطلوبی در حمایت از زنان سرپرست خانوار با مشارکت دستگاههای اجرایی شامل کمیته امداد، بهزیستی، امور بانوان استانداری و شورا و شهرداری صورت گرفته است.

ریاست مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: در بحث حمایت از طرح های کارآفرینی زنان نیز گام هایی برداشته شده و در این زمینه درصدد هستیم تا با راه اندازی سرای محله در مناطق مختلف بتوانیم از ظرفیت بانوان سرپرست خانوار در این سراها بهره مند شویم.

دشت گرد افزود: امروزه برای دستیابی به توسعه پایدار به خصوص در مورد اقشار آسیب پذیر، توانمندسازی را کارآمدترین روش یافته اند. از آنجاکه زنان سرپرست خانوار جزو اقشارآسیب پذیر به حساب می آیند، تهیه بانک اطلاعاتی برای شناسایی توانمندی زنان الزامی است.

وی پژوهش را ضامن پیشرفت و توسعه پایدار عنوان کرد و افزود: پژوهش باید با هدف کشف حقیقت انجام شود و پژوهشگر با استفاده از ابزارهای گوناگون و مشاهده دقیق و عمیق پدیده های پیرامون و شناخت وضع موجود به ارایه راهکارهای خردمندانه، علمی و منطقی بپردازد.

انتهای پیام/

کدخبر: 766


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise