دوشنبه، 15 فروردین 1401 - 14:48

باغ لاله‌های کرج به روی علاقه‌مندان گشوده شد

 سرپرست سازمان سیما،‌ منظر و فضای سبز شهرداری کرج اعلام کرد: هشتمین جشنواره لاله های کرج از امروز دوشنبه ۱۵ فروردین ماه در باغ لاله های بوستان شهید چمران این کلانشهر میزبان علاقه مندان شده است.

کرج - امید بانوان؛ «حمیدرضا عبداله پور» در حاشیه گشایش این جشنواره گفت: بیش از ۲۰۰ هزار پیاز لاله در ۴۰ واریته متنوع و رنگارنگ در باغ گلهای بوستان شهید چمران کرج کاشته شده است .

وی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در برگزاری هشتمین جشنواره لاله های باغ چمران کرج،‌ اظهار داشت: همچنین ۱۰ هزار گل های فصلی دیگر در این جشنواره در دید علاقه مندان قرار گرفته است.

عبداله پور خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شرایط مناسب آب هوایی کلانشهر کرج هشتمین جشنواره لاله ها از ۱۵ فروردین ماه جاری برای علاقه مندان گشایش یافت.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: طی ۲ سال گذشته با توجه به شیوع کرونا جشنواره لاله های کرج برگزار نشد.

وی افزود: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با جشنواره لاله های کرج ساعت بازدید علاقه مندان نیز نسبت به سال های گذشته تفاوت کرده و اغلب مردم در ساعات بعد از افطار برای بازدید از جشنواره حضور می یابند.

عبداله پور تصریح کرد: میزان اعتباری که برای کاشت و برگزاری این جشنواره اختصاص یافته حدود سه میلیارد تومان است که توسط بخش خصوصی تامین شده است.

او با اشاره به برگزاری برنامه های جانبی جشنواره لاله ها، ‌افزود: نورافشانی در شب های رمضان ، کارگاه آموزش گل و گیاه برای بازدید کنندگان،‌ برگزاری مسابقات شهروندی،‌ نقاشی با موضوعات گل و گیاه و پارک لاله از جمله برنامه هایی است که در ایام جشنواره تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود امسال حدود ۳۰۰ هزار نفر از جشنواره باغ لاله های کرج بازدید کنند.

آیین اختتامیه این جشنواره روز ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

کدخبر: 8383


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise