شنبه، 28 مرداد 1402 - 11:46

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد؛

از افراط و تفریط در غربالگری سقط جنین پرهیز کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به نقش غربالگری در سقط جنین، گفت: بهتر است از افراط و تفریط در این امر پرهیز کنیم.

دخترانه. همسرانه. مادرانه؛ امیدبانوان؛ مهر نوشت؛ «حسین قناعتی» در کارگاه آموزشی طرح نفس با موضوع نجات فرزندان سقط، فرهنگ‌سازی، آموزش، آگاهی بخشی و حمایت از مادرانی که قصد سقط جنین دارند را از مهم‌ترین راهکار‌های مقابله با سقط جنین برشمرد و تأکید کرد: با به کارگیری روش‌های علمی و قانونی، فرزندان سالمی به دنیا‌آوریم که برای خانواده و جامعه پربرکت باشند.

وی گفت: سقط جنین موضوع مهمی است زیرا که نفس موجود زنده‌ای است که به اندازه یک انسان بالغ نزد خدا ارزش دارد و ممکن است از روی ناآگاهی از بین برود.

قناعتی با اشاره به پیوستگی عالم هستی، افزود: کل نظام آفرینش بر اساس حکمت آفریده شده و خلقت انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات بدون حکمت نیست و‌امیدواریم که با راهکار‌های مناسبی بتوانیم از قتل نفس یک موجود زنده جلوگیری کنیم.

وی، راهکار‌های مقابله با سقط غیرقانونی را نیازمند بررسی‌های علمی عنوان کرد و گفت: راه‌های مقابله با این مسئله نیاز به هوشمندی، برنامه‌ریزی دقیق و سنجش و مدل‌سازی به‌صورت پایلوت دارد که پس از بازخورد‌های مثبت بتوانیم راهکار‌های مناسب را تقویت و در سطوح وسیع‌تر گسترش دهیم.

قناعتی، فرهنگ‌سازی، آموزش، آگاهی و حمایت از مادرانی که قصد سقط‌جنین دارند را به منظور انصراف آنان از سقط ضروری دانست و افزود: اگر مادران را از عوارض سو مادی و معنوی سقط‌جنین آگاهی دهیم و محاسن وجود فرزند را گوشزد کنیم انسانی را نجات داده‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، وجود فرزند را برکت خانواده و جامعه خواند و گفت: با اقداماتی مانند آموزش احکام شرعی، عوارض و عواقب سقط و مشاوره روان‌شناسی حمایت از خانواده‌ها و به‌کارگیری روش‌های قانونی می‌توانیم از سقط‌جنین پیشگیری کنیم.

وی با اشاره به نقش غربالگری در سقط‌جنین، افزود: بهتر است از افراط و تفریط در این امر پرهیز کنیم و فرزندان سالمی به دنیا‌آوریم که برای خانواده و جامعه پربرکت باشند.

کدخبر: 14818


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise