دستمال مرطوب برای نوزادان مضر است؟

بهترین دستمال مرطوب نوزاد، محصولی است که فاقد مواد مضر و حساسیت‌زا برای کودکان باشد و استفاده از آن باعث بروز عوارض پوستی نشود. بنابراین در هنگام خرید دستمال مرطوب باید فاقد الکل و مواد شیمیایی باشد تا سبب ایجاد خارش و سوختگی در بدن نوزاد نباشد.

شیوع نقایص مادرزادی در نوزادان متولد از مادران مبتلا به سرطان

بر اساس یک مطالعه جدید، به نظر می‌رسد نوجوانان و زنان بالغ جوانی که از سرطان جان سالم به در می‌برند، با احتمال بیشتر به دنیا آوردن نوزادانی با نقص مادرزادی روبرو هستند.

متفورمین به مدیریت دیابت بارداری کمک می کند

مطالعه جدید نشان می دهد که داروی متفورمین ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت بارداری مفید باشد.

ارتباط مواد شیمیایی پلاستیکی و افسردگی پس از زایمان

بر اساس یک مطالعه جدید، مادرانی که سطح بالای مواد شیمیایی پلاستیکی موسوم به فتالات در دوران بارداری داشتند، با کمی افزایش خطر افسردگی پس از زایمان روبرو بودند.

تاثیر گریه کردن مادر باردار بر جنین

گریه کردن در بارداری مانند هر تغییر دیگری از سمت مادر، روی جنین تاثیرگذار خواهد بود. دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی و فیزیکی که به همراه دارد، مادر را تحت شرایط حساس روحی قرار می‌دهد که یکی از پیامدهای آن گریه کردن است.

عفونت‌ بند ناف نوزادان، پیامد روش‌های غلط مراقبت از آن است

امید بانوان؛ یک فوق تخصص نوزادان گفت: بسیاری از والدین نمی‌دانند که چگونه باید از بند ناف نوزادان مراقبت کنند و از روش‌های غلط و رایج سنتی مثل گذاشتن خمیر، سکه و ناف بند استفاده می‌کنند. در حالی که این روش‌ها از نظر پزشکی نادرست بوده و باعث آسیب به نوزاد، ایجاد عفونت نوزادی در بند ناف می‌شود.

شیر مادر میکروب های سالم تری را برای نوزادان تامین می‌کند

امید بانوان؛ شیر مادر فواید زیادی برای نوزادان و مادران‌شان دارد و یک مطالعه جدید نشان می‌دهد شیر مادر پروتئین‌هایی را به همراه دارد که برای سلامت روده نوزاد مهم هستند.

دود سیگار باعث ایجاد این مشکل جدی در کودکان می‌شود

درباره زیان‌های سیگار بارها شنیده‌ایم اما احتمالا از تاثیر دود آن (دود دست دوم) بر افزایش سطح سرب در بدن کودکان و نوجوان کم‌تر می‌دانیم.

 تأثیر «شیر مادر» در جلوگیری از ابتلای نوزاد به سندروم مرگ ناگهانی

شیر مادر علاوه بر ویژگی‌های تغذیه‌ای و ایمنی بخشی فراوان، با ایجاد ارتباط عاطفی و روحی خوب بین مادر و فرزند، در کاهش بیماری‌های جسمی و نیز بیماری‌های روحی و رفتاری و افزایش بهره هوشی بالاتر کودکان تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد و نیز در پیشگیری و ابتلا مادر به بعضی از بیماری‌ها نیز مؤثر است.

افزایش خطر سکته مغزی با مصرف قرص‌های ضدبارداری

محققان به تازگی دریافته‌اند مصرف برخی از مسکن‌های رایج در حین استفاده از قرص‌های ضدبارداری ممکن است خطر ابتلا به لخته شدن خون را افزایش دهد.

 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان