احتمال افزایش مشکل قلبی نوزادانی که مادر آنها غمگین است

تحقیقات جدید نشان می‌دهد نوزادان متولد شده از مادرانی که در دوران بارداری غم و اندوه عمیقی را تجربه کرده‌اند، ممکن است در اواخر عمر در معرض نارسایی قلبی قرار بگیرند.

منشور «کرامت مادری» در وزارت بهداشت تصویب شد

رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، از تصویب «منشور کرامت مادری» در قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده خبر داد.

دیابت تهدیدی شایع برای کودکانی که از سرطان جان سالم به در می‌برند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکانی که از سرطان جان سالم به در برده‌اند با چالش‌های سلامتی زیادی روبرو هستند و خطر ابتلا به دیابت یکی از آنهاست.

کودکان دارای اختلال رشد یارانه دریافت می‌کنند

وزارت بهداشت با راه‌اندازی طرح امنیت غذایی، برنامه‌ای دقیق تدوین کرده و بر آن شده تا هر شش ماه یک بار به معاینه این کودکان پرداخت شود.

بیماری در کودکی احتمال بی فرزندی را افزایش می‌دهد

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بی‌فرزند ماندن در طول زندگی بزرگسالی ممکن است در برخی موارد به بیماری‌هایی مرتبط باشد که در دوران کودکی تجربه می‌شوند.

کودک‌آزاری؛ چگونه می‌توان فهمید که کودک مشکلی دارد

بعضی از والدین به اشتباه علائم سوءرفتار و آزار کودک‌شان را می‌بینند ولی آن را نادیده می‌گیرند، چون نمی‌توانند آن را باور کنند یا نمی‌خواهند با آنچه اتفاق افتاده است مواجه شوند.

دستمال مرطوب برای نوزادان مضر است؟

بهترین دستمال مرطوب نوزاد، محصولی است که فاقد مواد مضر و حساسیت‌زا برای کودکان باشد و استفاده از آن باعث بروز عوارض پوستی نشود. بنابراین در هنگام خرید دستمال مرطوب باید فاقد الکل و مواد شیمیایی باشد تا سبب ایجاد خارش و سوختگی در بدن نوزاد نباشد.

شیوع نقایص مادرزادی در نوزادان متولد از مادران مبتلا به سرطان

بر اساس یک مطالعه جدید، به نظر می‌رسد نوجوانان و زنان بالغ جوانی که از سرطان جان سالم به در می‌برند، با احتمال بیشتر به دنیا آوردن نوزادانی با نقص مادرزادی روبرو هستند.

متفورمین به مدیریت دیابت بارداری کمک می کند

مطالعه جدید نشان می دهد که داروی متفورمین ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت بارداری مفید باشد.

ارتباط مواد شیمیایی پلاستیکی و افسردگی پس از زایمان

بر اساس یک مطالعه جدید، مادرانی که سطح بالای مواد شیمیایی پلاستیکی موسوم به فتالات در دوران بارداری داشتند، با کمی افزایش خطر افسردگی پس از زایمان روبرو بودند.

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise