پنجشنبه، 16 شهریور 1402 - 12:04

منبع کمیاب فولات برای بانوان باردار و کودکان

امید بانوان؛  طالبی منبع غنی از مواد مغذی از جمله فولات است که موجب کاهش نرخ تولد نوزادان ناقص می‌شود.

بوی نان. بوی تنور. امید بانوان؛ این میوه در اصل به‌خاطر خاصیت گرمازدایی و به‌عنوان یک میوه آبدار شناخته شده است؛ ولی علاوه بر طعم خوشمزه و لذیذش، سرشار از فواید مختلف برای سلامت بدن به‌ویژه برای زنان و کودکان است که به پاره‌ای از این خواص اشاره می‌شود.

 خواص طالبی در دوران بارداری

 این میوه منبعی غنی از مواد مغذی بوده و از بارداری سالم حمایت می‌کند. این میوه مثل یک انرژی‌زای قوی برای خانم‌های باردار عمل می‌کند. طالبی در هر فنجان حاوی ۲۱.۷ میلی‌گرم فولات است. گرچه این میزان در برابر ۶۰۰ میلی‌گرم فولات روزانه، مقدار اندکی است؛ اما همین میزان هم برای تغذیه نوزاد مقدار قابل‌توجهی است.

 طالبی یک بمب انرژی برای خانم‌های باردار است. طالبی یک منبع غنی از ویتامین C و ویتامین A است. وجود ویتامین C موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و این از دیگر فواید طالبی است.

 طالبی می‌تواند از بروز نواقص عصبی در نوزادان جلوگیری کرده و همچنین طالبی توانایی تضمین سلامت نوزادان را بدون هیچ عوارض جانبی دارد؛ بنابراین یکی دیگر از فواید طالبی خواص این میوه در بارداری و سلامت نوزادان است.

 فولات برای رشد سیستم عصبی کودک و جلوگیری از نقص لوله عصبی ماده‌ای بسیار حیاتی است.

 خواص طالبی برای زنان

 یک فایده طالبی کمک به سلامت اندام رحم است و مصرف آن به خانم‌ها توصیه می‌شود. سرطان دهانه رحم یکی از بیماری‌های شایع در خانم‌ها بوده و بهترین راه مقابله با آن، مصرف مواد غذایی مفید در پیشگیری از این بیماری است. میوه طالبی به دلیل وجود ترکیب بتاکاروتن، ریسک ابتلا به انواع مختلف سرطان مانند سرطان دهانه رحم در خانم‌ها را کاهش می‌دهد.

 خواص طالبی برای کودکان

 فواید طالبی برای کودکان نیز بسیار موردتوجه است. از فواید طالبی می‌توان به دارا بودن مقادیر بالایی از فیبر، فولاسین (ماده مغذی برای رشد و تکامل هموگلوبین)، ویتامین A و ویتامین C اشاره کرد. وجود این مواد مغذی طالبی را به یک میوه بسیار مفید و مناسب برای کودکان تبدیل کرده است.

 این میوه برای رشد اندام‌های بدن مانند مغز مفید بوده و باعث تقویت این اندام می‌شود. وجود مواد معدنی همچون کلسیم و منیزیم در میوه طالبی، به تقویت بافت‌های استخوانی منجر شده و سلامت بیشتر کودکان را در پی دارد. همچنین مصرف این میوه به دلیل وجود ویتامین A برای تقویت بینایی بچه‌ها نیز توصیه می‌شود.

کدخبر: 15222


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise