شنبه، 08 مهر 1402 - 17:36

به مناسبت هفته گردشگری در البرز انجام شد؛

افتتاح 4 طرح گردشگری با اشتغالزایی 50 نفر در ساوجبلاغ

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: پروژه‌‌های گردشگری شهرستان ساوجبلاغ را شامل یک بومگردی و مجموعه گردشگری تندرستی حمام سنتی در روستای ولیان، سفره‌خانه و مجموعه پذیرایی سنتی در روستای کردان و یک کارگاه صنایع‌دستی در شهر جدید مهستان با اشتغالزایی 50 نفر افتتاح شد.

ساوجبلاغ . امید بانوان؛‌ «رحیم خاکی» روز شنبه 8 مهر 1402، افزود: سفره‌خانه سنتی روستای کردان با 120 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 30 نفر اشتغالزایی از مجموعه‌های خوبی است که با هدف خدمات رسانی و جذب گردشگران از طیف‌ها و سلیقه‌های مختلف ایجاد شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز افزود: همچنین مجموعه تندرستی حمام سنتی روستای ولیان با سرمایه گذاری 5 میلیارد تومان و اشتغالزایی 10 نفر در نزدیکی مجموعه بومگردی همین روستا که با سرمایه گذاری 600 میلیون و اشتغالزایی 5 نفر ایجاد شده، ساخته شده‌اند.

خاکی افتتاح یک کارگاه صنایع دستی چوبی  با هدف اشتغالزایی و آموزش محلی در سهر جدید هشتگرد را از دیگر طرح‌های افتتاح شده در شهرستان ساوجبلاغ در هفته گردشگری دانست که به مهارت‌افزایی و اشتغال محلی منطقه کمک می‌کند.

او سیاست‌گذاری‌های گردشگری استان را مطابق با شعار جهانی گردشگری و سرمایه گذاری سبز عنوان کرد و گفت: توسعه گردشگری روستایی و اشتغالزایی محلی با ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستاها از مهمترین اهداف طرح‌های گردشگری در شهرستان‌ها است.

کدخبر: 15819


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان