جمعه، 28 مهر 1402 - 17:41

بوستان «شهربانو» وکیل‌آباد به بهره‌برداری رسید

مراسم افتتاح بوستان شهربانو وکیل آباد و ۲۷ پروژه شهری منطقه ۹ شهرداری مشهد در حوزه‌های فضای سبز، عمرانی و زود بازده با حضور «انسیه خزعلی» معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور، استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد و همچنین جمعی از مدیران استانی و شهری برگزار شد.

 شهربانو. امید بانوان؛ در بخشی از این مراسم تفاهم نامه‌ای بین شهرداری و معاونت امور بانوان و خانواده رئیس جمهور منعقد شد و این بوستان به صورت رسمی برای استفاده از بانوان در دسترس قرار گرفت.

 «محمدرضا قلندرشریف» شهردار مشهد در آئین افتتاح این بوستان بیان کرد: بوستان شهربانو وکیل آباد از مدرن‌ترین و جذاب‌ترین بوستان‌های بانوان کشور است.

 وی ادامه داد: این بوستان دارای معماری فوق العاده‌ای است؛ در طراحی و ساخت این بوستان ۷ هکتاری تلاش شده تا از تمامی فضاهای طبیعی به بهترین نحو استفاده تفریحی، فرهنگی و ورزش صورت بگیرد.

 شهردار مشهد بیان کرد: در روزهای آتی رصد خانه مشهد، بوستان بانوان کوهسنگی و تقاطع چهارسطحی آزادگان و پارک برکت به بهره‌برداری می‌رسد.

 قلندر ادامه داد: تلاش مدیریت شهری ارائه خدمت بی منت به شهروندان و زائران است، حال خوب مردم در زمان حضور در شهر از اهداف اساسی مدیریت شهری بوده که به صورت مستمر در حال انجام است.

 وی گفت: به حوزه زنان و بانوان نگاه ویژه‌ای داریم؛ در راستای توجه به بانوان و جایگاه آنان جشنواره خورشید را برگزار کردیم و توانستیم به سوی روشنگری برویم به شکلی که امروز بسیاری از خبرنگاران حاضر در آن جشنواره واقعیت‌های جایگاه زن ایرانی را به گوش جهانیان می‌رسانند.

 بوستان شهربانو با مساحت ۷ هکتاری، شرایط منحصر به‌ فردی دارد و فضایی نوین و مناسب در اختیار بانوان مشهد قرار خواهد داد.

کدخبر: 16180


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان