جمعه، 20 بهمن 1402 - 10:28

آغاز ساخت پروژه مسکن ۱۰۰۰ واحدی دانشگاه خوارزمی با حضور وزیر علوم

احداث مجتمع خوابگاهی ۱۰۰۰ واحدی دانشگاه خوارزمی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ قائم مقام رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) همزمان با شب مبعث حضرت رسول اکرم (ص) و ایام الله دهه مبارک فجر آغاز شد.

علم و فناوری. امید بانوان؛ «محمدعلی زلفی‌گل» روز چهارشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت خوابگاه یک هزار واحدی متأهلین و نخبگان دانشگاه خوارزمی که در پردیس دانشگاهی کرج برگزار شد، اظهار داشت: ساخت مجتمع خوابگاهی 1000 واحدی نقطه عطفی در کارنامه مدیریت فعلی دانشگاه خواهد بود

وی افزود: دانشگاه خوارزمی یکی از دانشگاه‌های ریشه‌دار در کشور است و انتظار می‌رود الگوی مناسبی برای سایر دانشگاه‌های و مراکز آموزش عالی کشور باشد.

زلفی‌گل خاطرنشان کرد: رتبه دانشگاه خوارزمی در تمامی حوزه‌ها پیشرفت چشمگیری داشته و امیدواریم با توجه به تلاش‌های خالصانه ریاست و مسئولان دانشگاه شاهد افزایش اعتبارات مالی آن باشیم چراکه افزایش سطح معیشت اعضای هیئت علمی و یاوران از اولویت هاست.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این دانشگاه دور از انتظار نیست که به زودی این مجموعه علمی به شهرک دانشگاهی که در شان ایران کوچک باشد تبدیل شود.

وی اظهار داشت: فضای فیزیکی دانشگاه خوارزمی در پردیس کرج امکان رشد و توسعه در بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و رفاهی را فراهم کرده که این امر می تواند ظرفیت عظیمی برای استان البرز باشد.

زلفی گل با اشاره به شرایط منحصر به فرد استان البرز در حوزه‌های صنعتی و اجتماعی افزود: خوشبختانه تنوع علوم و تخصص‌ها در این دانشگاه می‌تواند کمک به سزایی در توسعه همه جانبه در بخش های مختلف استان  داشته باشد.

وی افزود: از این دانشگاه انتظار می‌رود با وجود دانشجویانی از قومیت‌های مختلف شرایطی ایجاد کند که خدمات‌رسانی به شهر هم انجام دهد و با توجه به وسعت فضای سرسبز و با صفای که می تواند فراهم کند، تبدیل به مجتمع دانشگاهی و اثر گذار در استان شود.

وی با اشاره به سیاست‌های حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تصریح کرد: توسعه فضاهای خوابگاهی متاهلین می‌تواند اطمینان خاطری برای دانشجویان و ترغیت ایشان به تشکیل خانواده باشد و این امر قطعا در بهبود هرچه بیشتر فضای فرهنگی دانشگاه ها موثر خواهد بود؛ چراکه وقتی  امکان ازدواج و بستر اشتغال مناسب برای دانشجویان ایجاد شود می توانند زودتر به زندگی خود سامان داده که  این امر  رشد جمعیت را در کلان ملی محقق می کند.

توجه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به مسائل رفاهی دانشگاه‌ها

سید ضیاء هاشمی قائم مقام ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حاشیه مراسم گفت: توجه به اقدامات رفاهی و معیشتی زمینه را برای پیشرفت و تعالی جامعه دانشگاهی فراهم خواهد کرد.

حرکت دانشگاه خوارزمی در مسیر قانون جوانی جمیعت

حسن بیگی رئیس دانشگاه خوارزمی نیز در این آیین ضمن قدردانی از حمایت‌های بی دریغ وزارت عتف و بانک کارآفرینی گفت: با توجه به ضرورت ترویج فرهنگ ازدواج دانشجویی و سیاست‌های تحکیم خانواده احداث خوابگاه برای دانشجویان متاهل با شرایط مطلوب یکی از اهداف اصلی خوارزمی است.

وی افزود: این پروژه 1000 واحد است که احداث آن به متراژهای ۶۰، ۸۰ و ۱۰۵ متری در دستور کار قرار می‌گیرد.

حسن بیگی در ادامه گفت: بخشی از هزینه‌های این پروژه از طریق مولد سازی و با تسهیلات بانک کارآفرینی تأمین خواهد شد، امیدواریم با استعانت از خداوند متعال و حمایت‌های وزارت عتف، سازمان‌های مرتبط، تمامی اعضای هیائت علمی و یاوران علمی دانشگاه خوارزمی، پروژه مذکور در زمان کوتاهی به بهره‌برداری برسد.

 

کدخبر: 17038


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise