جمعه، 20 بهمن 1402 - 10:38

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی:

نیروگاه خورشیدی در پژوهشگاه مواد و انرژی افتتاح شد

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی از افتتاح نیروگاه خورشیدی این پژوهشگاه همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

علم و فناوری. امید بانوان؛ «حمید امیدوار» اعلام کرد که  نیروگاه خورشیدی ۵۰ کیلووات با نظارت و طراحی اعضای هیئت علمی این پژوهشگاه به منظور تأمین ۲۰ درصد از مصارف برق پژوهشگاه از انرژی خورشیدی در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع طراحی، احداث و بهره‌برداری شد. 

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی بیان کرد: انتظار می‌رود احداث این نیروگاه به کاهش مصارف برق فسیلی به میزان ۹۰ هزار کیلووات ساعت و نیز کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای به میزان ۶۵ تن گاز CO2 در سال، معادل با ظرفیت پالایش ۶ هکتار فضای سبز منجر شود. 

وی با اشاره به تجربیات و وجود نیروهای متخصص در حوزه نیروگاه خورشیدی در این مجموعه اعلام کرد: این پژوهشگاه آماده همکاری با صنایع و سازمان‌ها در خصوص احداث و ارائه مشاوره‌های تخصصی در خصوص طراحی، راه اندازی و نظارت بر پروژه‌های نیروگاه خورشیدی در کشور است.

گفتنی است پژوهشگاه مواد و انرژی به عنوان قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین مرکز تحقیق و توسعه در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر، علاوه بر بهره‌گیری از سامانه‌های حرارتی خورشیدی و راه‌اندازی نیروگاه‌های فتوولتائیک برون‌سازمانی، چندین نیروگاه خورشیدی متصل و منفصل از شبکه را برای مصارف اختصاصی خود طراحی و اجرا کرده است.

 

کدخبر: 17039


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise