سه‌شنبه، 22 خرداد 1403 - 22:28

وزیر صنعت، معدن و تجارت

احیا و توسعه صنایع راکد و نیمه‌فعال در اولویت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه رئیس‌جمهور شهید بر فعال‌سازی صنایع راکد و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود تولیدی کشور تأکید داشت، اعلام کرد: بر این اساس احیای صنایع راکد و نیمه فعال و توسعه واحدهای صنعتی فعال از مهم‌ترین اولویت‌های این وزارتخانه است.

 اشتهارد. امیدبانوان؛ «عباس علی‌آبادی» روز سه شنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۳ در حاشیه افتتاح و بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان اشتهارد استان البرز افزود: تلاش‌ها بر این است تا از ظرفیت‌های موجود تولیدی و صنعتی کشور به خوبی بهره گرفته شود.

 وی ادامه داد: بر این اساس دولت سیزدهم تاکنون بیش از پنج هزار واحد تولیدی و صنعتی راکد، نیمه فعال و فعال کشور را به چرخه تولید بازگردانده یا توسعه داده است.

 علی آبادی گفت: اکنون نیز این روند با سرعت و شتاب در حال طی شدن است

 وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی استان البرز اظهار کرد: از آنجا که این استان به لحاظ تراکم جمعیت و وسعت کم با مشکلاتی در بخش تأمین زمین مورد نیاز صنایع مواجه است، بر این اساس راه‌اندازی صنایع با فناوری و دانش بالا برای البرز هدفگذاری شده است.

 وی ادامه داد: استان البرز به لحاظ منابع آبی نیز با مشکل مواجه است و باید واحدهای صنعتی کم آب بر با عمق فناوری در این استان راه اندازی شود.

 علی‌آبادی درخصوص توسعه لکه‌ها و شهرک‌های صنعتی البرز گفت : این برنامه با رویکرد حفظ محیط زیست و توجه به فناوری بالا دنبال خواهد شد.

 وی در خصوص کیفیت محصولات شرکت های خودروسازی کشور بیان کرد: این شرکت ها باید متناسب با استانداردهای موجود محصولات با کیفیت تولید کنند.

 همچنین با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت یک واحد تولید ظروف بهداشتی و بسته بندی با اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم  برای ۲۵۰ نفر در اشتهارد به بهره برداری رسید.

 همزمان با سفر علی آبادی به استان البرز امروز در مجموع سه واحد تولیدی و صنعتی در این استان  مورد بهره برداری قرار گرفتند.

کدخبر: 17786

عکاس: چیستا


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise