یکشنبه، 03 تیر 1403 - 16:55

تشریح اقدامات شرکت آبفا البرز در حوزه تأمین و توزیع آب در دولت سیزدهم

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز بیان کرد: همزمان با شناسایی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی سال گذشته تاکنون ۱۶ حلقه چاه در سطح شهر کرج و درمجموع ۲۵۰ حلقه چاه در سطح استان حفر و تجهیز شده که تا پایان تیرماه نیز تعداد ۲۰ حلقه چاه دیگر به این تعداد اضافه و ظرفیت تولید آب از منابع زیرزمینی، به ۵ هزار و ‌۴۰۰ لیتر بر ثانیه خواهد رسید.

 البرز. امید بانوان؛ «حمیدرضا نامداری» در جلسه هم‌اندیشی و تبادل نظر با اعضای سازمان بسیج دانشجویی استان البرز تحت عنوان «رویداد حل مسئله»، ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تأمین آب آشامیدنی در سطح استان با تأکید بر افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه‌های آب شماره یک و دو کرج افزود: با افزایش ۲۰ درصدی، ظرفیت تصفیه‌خانه آب شماره یک به میزان ۴۰۰ لیتر و تصفیه خانه شماره دو نیز به میزان ۲ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه رسیده است.

 مدیرعامل شرکت آبفا استان البرز به روند پیشرفت تصفیه‌خانه آب شماره سه کرج که فرایند احداث آن از تیر ماه سال گذشته و باحضور وزیر نیرو آغاز شده بود، اشاره کرد و گفت: طی ۱۰ روز آینده بخش اضطراری این تصفیه‌خانه وارد مدار بهره‌برداری شده و تا ۲۵۰ لیتر بر ثانیه آب را تصفیه خواهد کرد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان تابستان ضمن تکمیل عملیات اجرایی پروژه، در مواقع خاص شاهد تصفیه یک هزار و ۲۰۰ لیتری آب توسط این تصفیه‌خانه باشیم.

 او با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه توزیع و ایجاد تعادل فشار در شبکه آبرسانی عنوان کرد: همزمان با نصب ۸۰ شیرفشار شکن در شبکه آبرسانی در سطح استان، شاهد ایجاد تعادل مطلوب در آبرسانی به تمامی مناطق استان هستیم.

 رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان البرز در ادامه با تأکید بر هوشمندسازی تجهیزات و زیرساخت‌های شرکت آبفا البرز در کنترل سطح مخازن افزود: درحال حاضر تمامی مخازن سطح استان به صورت لحظه‌ای کنترل می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود با اقدامات برنامه‌ریزی شده و در دست اجرا ، طی سه سال آینده به استفاده از هوش مصنوعی در کنترل مباحث متعدد مربوط به آبرسانی دست یابیم.

 نامداری همچنین به برخی اختلالات ایجاد شده در حوزه آبرسانی که پیرو قطعی‌های موقت برق با افزایش دما ایجاد شد، اشاره و مطرح کرد: در سال جاری درمجموع با ۴ هزار و ۹۰۰ دقیقه قطعی برق مواجه بودیم که با ساخت مخازن و مدیریت توزیع شبکه آب توانستیم کاستی های موجود را مدیریت کنیم.

 وی اضافه کرد: باتوجه به اهمیت توسعه مخازن، درحال حاضر ۵۲ هزار مترمکعب مخزن جدید در دست ساخت است که ۴۷ هزار مترمکعب آن در شرف بهره‌برداری است.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز ضمن اشاره به تکمیل مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب پس از گذشت سال‌ها، گفت: مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرج به منظور تأمین آب صنایع و کشاورزی از محل تولید پساب، همزمان با اخذ تأییدیه‌های لازم از سوی سازمان محیط زیست، وارد مدار بهره‌برداری گردیده و امیدواریم شاهد اتفاقات مثبتی در این مسیر باشیم.

 شایان ذکر است این نشست با حضور «حمیدرضا نامداری» مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، «شهرام صیادی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان البرز، نماینده شرکت گاز استان، محمد زمانیان مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران و «مصطفی ترابی» مسئول بسیج دانشجویی استان البرز در محل سالن جلسات سازمان مذکور برگزار شد.

کدخبر: 17915


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise