سه‌شنبه، 25 تیر 1398 - 12:07

سامانه هواشناسی فرودگاه پیام البرز راه اندازی شد

سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه بین المللی پیام البرز روز سه شنبه در برنامه ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ مدیر کل هواشناسی البرز در آئین بهره برداری این سامانه گفت: سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه بین‌المللی پیام بر مبنای تفاهم نامه بین اداره کل هواشناسی استان و منطقه ویژه اقتصادی پیام اجرا شده که در سال ۹۷ آغاز و تجهیزات مربوط به آن از شرکت فنلاندی که برترین سازنده ادوات هواشناسی جهان بوده خریداری شده و برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

منصور رحمانیان در خصوص اهداف اجرای این طرح عنوان کرد: با اجرای این پروژه پارامترهای هواشناسی از جمله دید افقی در سطح باند، سمت و سرعت باد در ابتدای باند، پارامترهای فشار، دما، رطوبت و تشعش پایش به صورت کد فرم های بین المللی در اختیار خلبانان، برج مراقبت و شرکت های هواپیمایی قرار می گیرد.

با راه اندازی این پروژه طبقه بندی فرودگاه از نظر هواشناسی به CAT-1 خواهد رسید.

نمونه ساخت داخل سیستم هواشناسی هوانوردی نیز امروز به صورت آزمایشی و برای انجام تست های مربوطه و پس از پردازش داده ها، راه اندازی تا در صورت تائید از سازمان هواشناسی کشور به تولید انبوه برسد.

امروز به صورت همزمان در برنامه ویدئو کنفرانسی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی سه پروژه هواشناسی در استان های گلستان، البرز و لرستان به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1810


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise