چهارشنبه، 06 بهمن 1400 - 16:46

سرپرست فرمانداری اشتهارد:

پروژه «اشتهارد؛ اولین شهر دیجیتال کشور» در دهه فجر کلید می‌خورد

سرپرست فرمانداری اشتهارد گفت: پروژه «اشتهارد؛ اولین شهر دیجیتال کشور» همزمان با دهه فجر آغاز شده و مصادف با روز ارتباطات در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد.

اشتهارد- امید بانوان؛ «ابراهیم کردلو» در دومین نشست شورای اداری شهرستان اشتهارد، ضمن تبریک میلاد باسعادت صدیقه کبری، فاطمه زهرا (س) به بانوان ایران زمین بویژه مادران و همسران شهدای گرانقدر شهرستان اظهار کرد: با توجه به مشکلات مردم روستاهای این شهرستان در زمینه بازنگری طرح هادی روستاها، پیگیری برای استقرار بنیاد مسکن ضرورتی است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد تحقق آن باشیم.

وی افزود: شهرستان اشتهارد علاوه بر سابقه مانای مذهبی و فرهنگی، یکی از قطب‌های مهم اقتصادی کشور و استان البرز است. بنابراین با توجه به ماهیت اقتصادی شهرستان، تا پایان سال جاری شاهد افتتاح و راه‌اندازی چندین واحد تولیدی و صنعتی خواهیم بود. در این راستا فراهم کردن بسترهای لازم به منظور جذب سرمایه‌گذاران در این شهرستان از جمله اولویت‌های کاری فرمانداری است که تنها در سایه مشارکت مردم، صاحبان صنایع و همکاری مسئولان استان و شهرستان به منصه ظهور می‌رسد.

سرپرست فرمانداری شهرستان اشتهارد در ادامه سخنان خود به افتتاح فاز نخست بزرگترین واحد صنعتی این شهرستان در زمینی به مساحت ۱۱۳ هزار متر مربع، با ۴۷ هزار متر مربع زیر، سرمایه‌گذاری ۲,۷۰۰ میلیارد تومان و ظرفیت اشتغالزایی ۸۰۰ نفر، در آینده‌ای نزدیک اشاره و تاکید کرد: احصاء مسائل و مشکلات اقتصادی و برنامه‌ریزی عملیاتی برای رفع محدودیت‌ها از جمله برنامه‌های استاندار البرز است که باید در تمامی شهرستان‌ها بویژه شهرستان اشتهارد جاری و ساری شود.

وی با تاکید بر اینکه اشتهارد شهرستانی مذهبی، تاریخی و دارای آثار باستانی و تاریخی متعدد و با قدمت زیاد است، گفت: شهرستان اشتهارد در نیمه اول سال ۹۱ تأسیس شد اما بعد از گذشت ۹ سال هنوز سه اداره مهم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه و شهرسازی در شهرستان مستقر نشده است.

کردلو تصریح کرد: در این راستا علاوه بر بازدیدهای میدانی به منظور شناسایی مشکلات صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی، «میز خدمت صنعت» نیز در شهرک‌های صنعتی اشتهارد از دهه مبارک فجر مستقر می‌شود.

به گفته وی برنامه‌ریزی هدفمند و اتخاذ تدابیر مناسب برای برون‌رفت از مشکلات با مشارکت صاحبان صنایع، صاحب‌نظران و کارشناسان مسائل اقتصادی و همچنین رصد اقدامات و فعالیت‌های دستگاه‌های مرتبط سه ضلع مهم برنامه‌های اقتصادی اشتهارد است که امید می‌رود در سایه وحدت و همدلی تمامی ارکان‌های تصمیم ساز و تصمیم گیر عملیاتی شود.

پیگیر جدی پروژه‌های پساب ماهدشت به اشتهارد هستیم

وی در ادامه سخنان خود در نشست شورای اداری شهرستان اشتهارد یادآور شد: در حوزه تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز شهرستان نیز پیگیری جدی پروژه‌های پساب ماهدشت اشتهارد و همچنین پست ۶۳ کیلو ولت به منظور تأمین برق مورد نیاز واحدهای صنعتی و مصارف خانگی از جمله برنامه‌های دولت مردمی در حوزه تأمین و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز شهرستان است که در دستور کار قرار دارد.

بخش دیگری از سخنان کردلو به آغاز عملیات اجرایی پروژه «اشتهارد؛ اولین شهر دیجیتال کشور»، اختصاص داشت. وی در این رابطه گفت: این طرح نیز همزمان با دهه مبارک فجر آغاز شده و مصادف با روز ارتباطات و فناوری اطلاعات در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

این مقام مسئول تاکید کرد: توجه به اقتصاد گردشگری با توجه به ظرفیت‌های بکر و بی‌نظیر اشتهارد، ارتقای سطح امنیتی شهرستان، تأمین آب شرب مورد نیاز، طرح مسکن ملی، توجه به وضعیت راه‌ها و محورهای مواصلاتی شهرستان، رصد اقدامات و فعالیت‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی از اهم برنامه‌هایی است که به جد در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است در پایان این جلسه، سرپرست فرمانداری اشتهارد با اهدای لوح سپاس، از تلاش‌های آتش‌نشانان و امدادگران حادثه اطفای حریق کارخانه تصفیه روغن بوئین زهرا تقدیر کرد.

انتهای پیام/

کدخبر: 7777


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise