جهیزیه و مهریه معاف از مالیات است

سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس حکم قانون ۱۴۴ مالیات مستقیم، هیچ آستانه‌ای برای معافیت مهریه لحاظ نشده است و تا زمانی که قانون تغییر نکند این معافیت پابرجاست.

با اصلاح قانون مهریه ۳۵ هزار زندانی آزاد می‌شوند

وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به اینکه اجرای طرح اصلاح قانون مهریه چهار سال است که در نوبت رسیدگی مجلس قرار دارد، گفت: با اجرایی شدن این طرح ۳۵ هزار زندانی مهریه آزاد می‌شوند.

پنج چالش حقوقی زنان و خانواده از دیدگاه قاضی سابق دیوان عالی کشور

قاضی سابق دیوان عالی کشور با تاکید بر اینکه باید خواسته‌ها و حقوق خود را از قوه قضائیه مطالبه کنیم، گفت: در حوزه زنان و خانواده با چند چالش حقوقی مواجه هستیم که قوه قضائیه می‌تواند این چالش‌ها را برطرف کند.

گواهی تجرد راهی برای اطلاع از ازدواج قبلی

افرادی که قصد ازدواج دارند و نداشتن پیشینه ازدواج برای آن‌ها مهم است، روش‌های گوناگونی برای اطلاع از این موضوع وجود دارد. در این مقاله ما شما را با سامانه استعلام ازدواج و راه‌های دیگر برای اطلاع از وضعیت تاهل دیگری آشنا می‌کنیم.

کودک اینفلوئنسرها؛ فعال شدن کمیته‌ای برای مبارزه با «والدین سوءاستفاده‌گر»

دبیر مرجع ملی حقوق کودک از فعال شدن کمیته فضای مجازی در مرجع ملی حقوق کودک با همکاری شورای عالی فضای مجازی و برخی دستگاه‌‌ها خبر داد و گفت: در جلسات این کمیته موضوع بهره‌کشی از کودکان در فضای مجازی و خطراتی که در فضای مجازی می‌تواند گریبان‌گیر کودکان شود مورد بررسی قرار گرفته و همچنین پیش‌نویسی به عنوان اصلاحیه و الحاقیه به قانون حمایت از کودکان در حال تدوین است.

چگونه حق حضانت فرزند از پدر و مادر گرفته می‌شود

اجبار زنان کارمند به سکونت در شهری به جز شهر محل سکونت همسر، به استثنای زنان دارای تعهد خدمت، فاقد وجاهت قانونی است.

بعد از ثبت نام وام ازدواج چه باید کرد؟

در این مقاله می‌خواهیم به دو سوال مهم متقاضیان وام ازدواج یعنی بعد از ثبت نام وام ازدواج چه باید کرد؟‌ و آیا می‌شود بدون داشتن کد رهگیری ثبت نام وام ازدواج را حذف کرد؟ پاسخ دهیم با من همراه باشید.

مالیات مهریه در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

مطابق با قانون مدنی ایران، به محض انعقاد زوجیت میان زن و مرد در نکاح دائم زن مالک مهریه می‌شود. در حال حاضر مالیاتی تحت عنوان مالیات مهریه در نظام حقوقی کشور ما وجود ندارد. اما در صورت تصویب و اجرایی شدن قانون مالیات مهریه در سال ۱۴۰۲ به مهریه‌های سنگین مالیات تعلق می‌گیرد.

همه چیز درباره «احراز هویت فرزندان اناث» جهت تخصیص مستمری والدین

فرزنـدان اناث در صـورت نداشتن شغل یا شوهر و فرزندان ذکور تا سن بیست سالگی و بعد از آن منحصراً در صورتی که معلول از کار افتاده نیازمند باشند یا اشتغال به تحصیلات دانشگاهی داشته باشند، حسب مورد از کمک هزینه اولاد، بیمه و مستمری بازماندگان یا حقوق وظیفه والدین خود برخوردار می‌شوند.

پاسخ به برخی شبهات در مورد برخورد با کشف حجاب در خودرو

قوه قضاییه در پاسخ به برخی شبهات در مورد برخورد با کشف حجاب در خودرو اعلام کرد: وفق تبصره ماده ۵ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، فضای داخل خودرو، حریم شخصی محسوب نمی‌شود و فضایی در مَرئی و منظر عموم مردم است.

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise