سه‌شنبه، 21 شهریور 1402 - 18:57

سرپرست اداره کل صمت البرز اعلام کرد:

البرز در 15 رسته پیشتاز صنایع کشور است

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت البرز با اشاره به تشکیل جلسات کمیته فنی و کارشناسی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز در خانه صمت استان، این امر را اقدامی راهگشا در برقراری یک فرآیند پویا با اولویت توجه به نگاه کارشناسی و آرای صاحب‌نظران در روند تصمیم گیری ها عنوان کرد.

البرز. امیدبانوان؛ «محمد انصاری» در نشست مشترک با رئیس و اعضای هیئت مدیره خانه صمت البرز گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مرجع و پناهگاه واحدهای مختلف صنعتی به ویژه واحدهای کوچک و متوسط مقیاس در موارد و مسائل مهمی چون تامین تسهیلات بانکی، امور مالیاتی، تامین اجتماعی، تامین زیرساخت ها و....، است.

 وی با اشاره به رتبه چهارم استان البرز در استقرار و فعالیت واحد دانش‌بنیان در کشور، گفت: صنایع دانش‌بنیان البرز در عموم شاخص‌های تعریف شده در این حوزه دارای مزیت‌های نسبی است و طبق برنامه‌ریزی انجام شده و در سایه همکاری همه عوامل موثر از جمله انجمن‌های تخصصی صنايع و خانه صمت به زودی ارتقا جایگاه خواهد داشت.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، استان البرز در 15 رسته پیشتاز صنایع کشور است و انتظار می‌رود خانه صمت گام مناسبی در جهت تهیه شناسنامه صنعتی، معدنی و تجاری استان بردارد.

 انصاری ادامه داد: واحدهای بزرگ صنعتی استان که بعضا از جمله واحدهای خیلی بزرگ کشور نیز به شمار می‌آیند در روند فعالیت خود ریل گذاری اصولی و مناسبی را انجام داده‌اند و ما تکلیف داریم در کنار تقویت این واحدها، مسائل و مشکلات واحدهای کوچک و متوسط مقیاس را نیز به حداقل ممکن برسانیم.

 وی افزود: تداوم روند کاهشی بازه زمانی صدور مجوزها همچنان در اولویت کاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز قرار دارد و تلاش خواهیم نمود خانه صمت البرز در این فرایند نقش سازنده‌تر و ویژه‌تری از قبل داشته باشد.

سرپرست اداره کل صمت استان البرز گفت: با توجه اجرای طرح پایش آمار مجوزهای سرمایه‌گذاری طی یک ماه اخیر، حدود 800 طرح عملا وارد فاز اجرایی شده‌اند و در حال بررسی تمامی ظرفیت‌های قانونی و حمایتی برای تسریع در تکمیل این طرح‌ها هستیم.

انصاری با اشاره به نقش مهم خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز در مسیر تقویت انجمن‌های تخصصی صنايع همگن استان گفت: از خانه صمت درخواست داریم با ارائه نظرات کارشناسی به اداره کل صمت استان و سایر دستگاه‌های موثر در حوزه تولید، ما را در توسعه و تقویت اقتصادی و صنعتی استان یاری دهند.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز تصريح کرد: برنامه ریزی‌ها باید در مسیری قرار گیرند تا رفع مسائل و مشکلات مردم و مخاطبان خدمات ما در اولویت نخست قرار گیرد.

انصاری اضافه کرد: ضروری است در هرحرکت و اقدامی ارائه خدمات به بخش خصوصی با هدف تسهیل در امور مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: بسیاری از مشکلات صنعت با برنامه‌ریزی در جهت تسهیل‌گری حل و فصل می‌شود در همین راستا تشکیل یک هیئت مقررات‌زدایی در دستور کار دولت قرار گرفته تا با همیاری بخش خصوصی در رفع مقررات زائد اقدام شود.

سرپرست اداره کل صمت استان البرز در پایان گفت: در جهت تحقق برنامه‌های دولت در این حوزه، ضروری است از حجیم کردن دولت بدون هدف و چشم‌انداز روشن اکيداً خودداری کنیم و خوشبختانه مدیر خانه صمت البرز با تیزبینی، اولین اقدام را با اولویت‌گذاری در شفافیت‌سازی روند ارائه خدمات به مرحله اجرا گذاشته است.

کدخبر: 15363


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise