یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 23:27

هشتمین جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی کشور در البرز برگزار می‌شود

امید بانوان؛‌ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برگزاری هشتمین جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی کشور در آخر شهریور ماه جاری خبر داد.

البرز. امید بانوان؛‌ «سعید جابری انصاری» روز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هشتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی و بازی‌های تلفن همراه ایرانی، تحت عنوان مسابقه «یک میلیون نفری بازی‌های رایانه‌ای» را در کشور برگزار می ‌ند.

وی اظهار کرد: همزمان با رویداد مذکور، برای اولین بار در استان البرز حدود ۱۵۰ نفر در مسابقات (FIFA۲۳ ) شرکت خواهند کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، گفت: یکی از کارکردهای مهم و مورد استفاده از بازی‌های جدی مربوط به حوزه بهداشت و سلامت و کمک به بهبود و توانبخشی بیماران مختلف از طریق طراحی بازی‌های رایانه‌ای است.

وی تصریح کرد: رویکردی که منجر به ایده‌پردازی بازی‌هایی می‌شوند که در فضایی کاملا علمی و پژوهشی و دانشگاهی طراحی می‌شوند تا در نهایت موجب التیام آلام درد در بیمارانی شوند که دچار اختلالات خاص حرکتی، بینایی، شنوایی و گفتاری هستند و از طریق این بازی‌ها می‌توانند در مسیر کاهش اختلال و بهبود آنها حرکت کنند.

جابری انصاری افزود: این دوره از مسابقات، روز جمعه ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۸ عصر در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار می شود.

درگاه baazico.ir برای ثبت نام و شماره تماس ۰۲۱۵۸۱۲۹ برای اطلاعات بیشتر ارائه شده است.

کدخبر: 15493


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise