یکشنبه، 23 اردیبهشت 1403 - 22:31

مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی «زهرا گلپایگانی» را به عنوان مشاور اجتماعی وزیر منصوب کرد.

جامعه. امید بانوان؛ در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به زهرا گلپایگانی آمده است:

«اینک که همکار گرامی سرکار خانم دکتر خادمی در سنگر دیگری آغاز خدمت نموده است، با عنایت به تجربه و سوابق ارزشمند علمی سرکارعالی در حوزه سیاست گذاری فرهنگی و نظر به شناخت از توانایی، تعهد و روحیه انقلابی­تان، به موجب این حکم به عنوان «مشاور اجتماعی وزیر» منصوب می‌شوید.

امید است با اتکال به خداوند قادر متعال، ضمن تعامل با سایر وزارت‌خانه‌‌ها، سازمان‌ها و نهادها و با بهره‌گیری از ظرفیت حوزه‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت نیل به اهداف و تحقق مأموریت‌های محوله در حوزه اجتماعی و با امعان نظر به موارد ذیل ان شاءالله قرین توفیق و تأیید باشید.

۱. برنامه‌ریزی راهبردی در حوزه مسائل اجتماعی اولویت‌دار کشور با تاکید بر سرمایه‌های اجتماعی، جمعیت، زنان و خانواده با ایجاد پیوند میان حوزه فرهنگ و اجتماع از طریق ظرفیت‌های قانونی و اجرایی وزارت متبوع

۲- برنامه‌ریزی در مسیر تحقق مدیریت استعدادها و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی حوزه فرهنگ و هنر جهت حل مسائل اجتماعی کشور

۳-برنامه‌ریزی راهبردی جهت بهره‌‌گیری از ظرفیت‌های علمی و نظری مرتبط با حوزه‌های مأموریتی

۴- برنامه‌ریزی جهت فعال‌سازی ظرفیت‌های مردمی حوزه‌های اجتماعی با تاکید بر فعالیت‌های پیشگیرانه در حوزه آسیب‌های اجتماعی

همچنین توقع دارم مسائل حوزه زنان در سطح وزارت‌خانه و در میان اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را با دقت و جدیت دنبال نمایید. تشکیل شورای امور بانوان وزارت‌خانه هم مورد انتظار است.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زهرا گلپایگانی دانش‌آموخته دکترای رشته سیاستگذاری فرهنگی از دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام و عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات است.

وی دارای سابقه فعالیت علمی و اجرایی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، زنان و خانواده، مدیریت تحول، رسانه و ارتباطات بوده و در کارنامه فعالیت‌های او همکاری با سازمان‌های مختلف فرهنگی کشور و مدیریت در بخش‌های مختلف ساختاری اعم از منابع انسانی، آموزش، فرهنگی و پژوهش وجود داشته و سوابق وی مؤید پژوهشگری و مدیریت پروژه‌های مختلفی در حوزه سیاست‌گذاری و خط مشی گذاری، بازنمایی ظرفیت‌های کشور در فضای بین‌الملل در قالب فرهنگ و هنر، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی سرمایه‌های اجتماعی و به صورت خاص و متمرکز مدیریت استعداد در سازمان‌های فرهنگی کشور دیده می‌شود.

همکاری اجرایی وی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از این تعامل و همکاری با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، کارگروه زنان و خانواده وزارت و دفتر اجتماعی این سازمان است.

پیش از این «عاطفه خادمی» در این سمت عهده دار مسئولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که در حال حاضر به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور مشغول به فعالیت است.

کدخبر: 17572


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise