جمعه، 05 دی 1399 - 17:22

دستگیری خریدار فرش‌های نفیس با چک‌های جعلی در کرج

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: افرادی که با چک‌های جعلی اقدام به خرید فرش و تابلو فرش ‌های نفیس از تعدادی مغازه فرش فروشی در قم کرده بودند با همکاری پلیس آگاهی استان قم و تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز در کرج دستگیر شدند.

کرج _امبد یانوان؛ سرهنگ «محمد نادربیگی» با اعلام این خبر بیان داشت: در پی دریافت يک فقره نيابت قضائی از استان قم مبنی بر کلاهبرداری از مغازه‌های فرش فروشی در شهر قم پیگیری موضوع و شناسایی افراد کلاهبردار در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی در خصوص جزئیات کلاهبرداری‌های صورت گرفته اظهار داشت: افرادی در پوشش خریدار فرش و تابلو فرش‌های نفیس به مغازه های فرش فروشی در سطح شهر قم مراجعه و اقدام به خريد تعداد زیادی فرش‌ها و تابلو فرش‌های نفيس و ابريشمی با ارائه چک‌های تقلبی می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: تحقیقات اولیه توسط کارآگاهان پلیس آگاهی قم در حال انجام بود که بنا به اظهارات تعدادی از شکات که متوجه شده بودند فرش‌های آن‌ها در سایت خرید و فروش کالا برای فروش عرضه شده است با هماهنگی‌های انجام شده با فروشنده قرار گذاشته شد و خریدار برای تحویل فرش‌ها آدرس مکانی در شهر کرج را داد.

وی افزود: بنابراین پلیس آگاهی استان البرز با دریافت نیابت قضایی تحقیقات را در این خصوص آغاز و با بررسی سایت های خرید و فروش کالا و بر اساس اظهارات مال باختگان و با انجام اقدامات گسترده پلیسی سرنخی از متهمان را در منطقه "رجایی شهر کرج کشف کردند.

سرهنگ نادربیگی خاطرنشان کرد: کارآگاهان به محل مورد نظر اعزام و پس از چندین ساعت تحت نظر قرار دادن مخفیگاه متهمان، در یک عملیات غافلگیرانه 3 نفراز آن.ها را دستگیر و در بازرسی از آنجا تعداد 8 تخته فرش ابريشمی کشف کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهمان ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر خرید فرش و تابلو فرش‌های نفیس با استفاده از چک جعلی اذعان داشتند که فرش‌ها را برای خرید در سایت‌های رسمی خرید و فروش کالا گذاشته و تعدادی را نیز به تهران منتقل کرده و در داخل یک انباری مخفی کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که بر اساس نظر کارشناسان ارزش اموال 215 میلیارد ریال برآورد شده است گفت : متهمان برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی استان قم منتقل شدند.


انتهای پیام /

کدخبر: 3970


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise