انتشار پوستر نخستین جشنواره ملی قصه گویی چراغ 1402

دبیرخانه جشنواره ملی قصه گویی چراغ از همه هنرمندان و علاقه مندان قصه‌گویی سراسر کشور، برای شرکت در «نخستین جشنواره ملی قصه گویی چراغ» دعوت می‌کند.

توقف متروی کرج در ایستگاه وعده‌ها/ ایستگاه رجایی شهر در مدار خدمت قرار گرفت

سوت قطار شهری کرج پس از سال ها انتظار شهروندان، با درایت اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهرکرج، با حضور وزیر کشور(در اواخر سال ۱۴۰۱) به صدا درآمد و اکنون شاهد تحولی دیگر در حوزه حمل و نقل ریلی هستیم و این بار آئین افتتاح ایستگاه رجایی شهر در خط 2 قطار شهری کرج با حضور استاندار البرز و مدیران استانی، شهرستانی و شهری برگزار شد.

 این بار اما یک تیر و چند نشان؛ نگاهی به علل مدیریت مصرف برق

ایام گرم سال و فصل تابستان، کاهش چشمگیر بارش نزولات جوی، خشکسالی و به‌تبع آن کاهش ذخیره منابع آبی تولید برق، وارد مدار شدن وسایل سرمایشی و مصرف بالای این تجهیزات، وقوع پدیده تغییر اقلیم و افزایش بی‌رویه ساخت‌وسازها، رشد تقاضا و... موجب می‌شود تا در روزهای مختلف سال با افزایش و رشد بالای مصرف انرژی برق مواجه شویم به‌نحوی‌که تأمین برق مطمئن و پایدار مشترکان با چالش‌هایی همراه می‌شود.

 تعیین رده مصرف انرژی ساختمان در جهان

بسیاری از کشورها با توجه به کمبود منابع انرژی در جهان، طرح‌های متنوعی در جهت بهینه‌سازی و کاهش مصرف انرژی در بخش‌های مختلف پرمصرف، آغاز کرده‌اند که یکی از آنها بخش ساختمانی است. در این بخش، داده‌های استخراج شده توسط طرح‌های مختلف رده‌بندی انرژی، پس از جمع‌آوری، در اختیار شرکت‌های برچسب‌گذاری قرار داده می‌شود تا آنها با انجام محاسباتی خاص اقدام به رده‌بندی انرژی و تدوین برچسب انرژی کنند.

آهسته مصرف کنید، ماراتن برق‌رسانی خط پايان ندارد

مجموعه صنعت برق با وجود تمامی سختی‌ها، در روزهای سرد زمستان و گرماگرم تابستان، بی‌وقفه در تلاشند تا برق پایدار و مطمئن مورد نیاز مشترکان را تامین کنند و در این مسیر مردان و زنان بسیاری، گام برمی‌دارند تا شبکه برق سراسری پایدار باشد.

 صرفه‌جویی پاداش دارد

صرفه‌جویی در هر امری پسندیده و مورد تأکید دین مبین اسلام است و با توجه ‌به سبک زندگی امروز کشورمان از اهمیت دوچندانی به‌خصوص در مصرف آب و برق -دو نیاز اساسی- برخوردار است.

آغاز هفته مدیریت مصرف برق

در هفته مدیریت مصرف برق که یکم الی هفتم تیرماه است، با رعایت چند نکته ساده در تحقق شعار «آرامش برای همه در در دمای آسایش» کمک کنیم.

پاداش صرفه جویی برای همه مشترکین خانگی

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز جزئیات طرح پاداش صرفه‌جویی مشترکان خانگی را تشریح کرد.

 دوستی کولرها با برق را بیشتر کنیم

سالانه هزاران میلیارد ریال برای ایجاد تأسیسات جدید برق سرمایه‌گذاری می‌شود و استفاده از بخش عمده‌ای از آن تأسیسات تنها در 4 ساعت زمان اوج بار مشکلات عدیده‌ای را برای صنعت برق به وجود آورده است. اما با رعایت چند نکته ساده هم می‌توان در مصرف برق صرفه‌جویی کرد و هم به سبد اقتصاد خانوار کمک کرد.

راه‌های مدیریت مصرف در بخش خانگی برای دریافت پاداش صرفه‌جویی

فرارسیدن روزهای گرم سال و روشن‌شدن تجهیزات خنک‌کننده و سرمایشی موجب افزایش میزان مصرف برق و ایجاد ناترازی در بخش‌های تولید و مصرف برق می‌گردد، اما یادمان نرود صرفه‌جویی یک مسئولیت اجتماعی و شهروندی است که با رعایت آن هم رفاه خود هم حقوق سایر شهروندان و هم آینده جامعه تأمین خواهد شد.

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise