خرید و فروش ارز خارج از مقررات بانک مرکزی ممنوع شد

نمایندگان مردم در مجلس، هرگونه تبلیغات خرید و فروش غیرقانونی ارز در فضای رسانه‌ای و مجازی و خرید و فروش ارز خارج از مقررات و ضوابط اعلامی بانک مرکزی را ممنوع اعلام کردند.

۳۸۰۰ شغل برای زنان خود سرپرست در کشور ایجاد شده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در راستای حمایت از زنان خود سرپرست تا کنون از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون سه هزار و ۸۰۰ شغل در کشور برای این افراد ایجاد شده است.

سالانه ۲۷ هزار نفر به دلیل آلودگی هوا در کشور می‌میرند

رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس با اشاره به لایحه هفتم گفت: خوشبختانه با تلاش فراکسیون محیط‌‌ زیست مجلس و موافقت کمیسیون تلفیق، یک فصل برای محیط زیست و ۲ ماده برای آلودگی هوا و تغییر اقلیم تاکنون مصوب شده است.

نقد انسیه خزعلی به پایان خودخواسته بارداری/ برای سقط جنین اسم جدید می‌گذارند

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، گفت: گاهی برای سقط جنین اسم گذاشته می‌شود و به آن «مدیریت بر بدن» یا «پایان خودخواسته بارداری» می‌گویند؛ این در حالی است که شما بر بدن خود می‌توانید مدیریت داشته باشید اما وقتی آن فرزند آمد، حق حیات دارد و شما بر بدن دیگری نمی‌توانید مدیریت داشته باشید.

قوه قضائیه موظف به برخورد با افراد بد پوشش است

قاسم‌پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس با اشاره به لایحه عفاف و حجاب گفت: برای کاهش برخوردهای سلیقه‌ای، وظیفه برخورد با افراد بدپوشش، به قوه قضائیه سپرده شده است.

رد طرح مرتبط با تغییر شیوه برگزاری کنکور از سوی شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان نوشت: طرح اصلاح تبصره (۵) ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مغایر با قانون اساسی شناخته شد.

شناسنامه ماندنی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حذف شناسنامه و تجمیع کارکرد کارت‌های گوناگون در خدمات عمومی دولت روی کارت هوشمند ملی مخالفت کردند.

دستور وزیر صمت برای تسریع در تحویل خودروی مادران

محمدبیگی، نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی از دستور وزیر صمت مبنی بر تسریع در رفع موانع تحویل خودرو مادران خبر داد.

مصادیق بدپوششی زنان و مردان در مصوبه حجاب

در لایحه عفاف و حجاب تعریف دقیقی درباره بدپوششی زنان و مردان شده و مجازاتی هم برای مرتکبان آن تعیین شده است.

پردیس‌های دانشگاهی مختص بانوان گسترش می‌یابد

در لایحه حجاب و عفاف وزارت علوم مکلف به راه‌اندازی و گسترش پردیس‌های دانشگاهی مختص بانوان شد. همچنین کارپوشه فعالیت‌های فرهنگی و نظام جامع تربیتی دانشجویان طراحی میشود.

اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise