۵۶ قلم فرآورده طبیعی تحت پوشش بیمه است

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، از پوشش بیمه‌ای ۵۶ قلم فرآورده طبیعی خبر داد.

خودمراقبتی را پیشه سازید

مراقبت از خود بخشی از زندگی روزانه است. باید آن را در اولویت امور خود قرار دهیم چرا که این مهم نقش تاثیرگذاری در سلامت و خوب زیستن ما دارد.

۷ خصوصیت آدم‌های باهوش که خودشان از آنها بی‌خبرند

آدم‌های خیلی باهوش دوست ندارند که فقط لایه‌های سطحی را ببینند. می‌دانند صرف ادعایی که شخصی می‌کند لزوما معنایش این نیست که دارد حقیقت را می‌گوید. اینکه شنونده خوبی هستند معنایش این نیست که هر چه می‌شنوند را باور می‌کنند یا با آن موافق‌اند. بلکه گوش می‌دهند تا نتیجه‌گیری‌های خودشان را بکنند.

اشتباهاتی که خانم‌ها در مورد سلامتی‌شان مرتکب می‌شوند

همه ما به سلامتی‌مان اهمیت می‌دهیم؛ سعی می‌کنیم درست غذا بخوریم، ورزش می‌کنیم و چکاپ‌های پزشکی را انجام می‌دهیم. اما واقعیت این است که خیلی از ما به دلیل اشتباهاتی که ندانسته مرتکب می‌شویم سلامتی خود را به خطر می‌اندازیم.

نقش تغدیه در چهار دوره تأثیرگذار زندگی بانوان

سلامت زنان به عنوان نیمی از جامعه و نیروی مولدی که نسل آینده را از نظر جسمانی و روحی پرورش می‌دهند، بر هیچ کس پوشیده نیست؛ آنان در طول زندگی خود چهار دوره حیاتی را پشت سر می‌گذارند که تأمین سلامت این قشر برای داشتن جامعه سالم ضروری است.

کارهای رایجی که بی‌سروصدا به شما آسیب زیادی می‌زنند

علم به ما می‌گوید اگر در انجام کارهای روزانه خود زیاده‌روی کنیم، در نهایت به بدنمان آسیب خواهیم زد. به همین دلیل بهتر است که هر از گاهی بعضی کارها را کنار بگذاریم و به خاطر داشته باشیم که گاهی هر چه کمتر بهتر است.

۱۱ وسیله‌ شخصی که حتی با نزدیکان‌تان هم نباید شریک شوید

وسایل شخصی بسیاری هستند که کاربرد زیادی در زندگی روزمره دارند. مسئله مهمی که باید در مورد آنها بدانیم این است که برخی از این وسایل را به دلایل بهداشتی و سلامتی نباید به صورت اشتراکی استفاده کرد.

چرا برخی عاشق فصل پاییز هستند؟

بسیاری از مردم علاقه ویژه‌ای به فصل پاییز و ویژگی‌های خاص و جلوه‌های شاعرانه آن دارند. محققان سعی کرده‌اند علت‌های روانشناختی توجه برخی افراد به پاییز را بررسی کنند و به علت‌های متفاوتی از تاثیر آب و هوا تا نحوه پوشش رسیده‌اند. البته نباید از یاد برد که برای برخی دیگر پاییز یادآور افسردگی فصلی و نشانه‌های آسیب‌رسانِ ناشی از آن است که بیشتر در زمستان اتفاق می‌افتد اما در پاییز هم احتمال بروز آن وجود دارد.

در چه دوره‌ای از‌ زندگی احساس خوشبختی بیشتری می‌کنیم

تیمی از محققان اروپایی با انجام یک بررسی تازه تلاش کردند تا به این سوال پاسخ دهند که احساس شادی و خوشبختی در طول عمر انسان چگونه تغییر می‌کند و رضایت از زندگی در چه دوره‌ای بالاتر است.

 ۹ تغییر کوچک در سبک زندگی که تأثیر چشمگیری روی سلامتی دارند

با توجه به تغییرات گسترده‌ای که امروزه در سبک زندگی افراد رخ داده است، شروع سبک زندگی سالم احتمالاً کمی سخت است. اما خوشبختانه، حتی تغییرات کوچک هم می‌توانند تأثیر زیادی روی سلامتی داشته باشند.

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise