سه‌شنبه، 27 فروردین 1398 - 15:16

60 کودک البرزی صاحب خانواده شدند

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: سال گذشته 60 کودک بی‌سرپرست به صورت فرزند خوانده واگذار شدند.

امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ اسدالله حیدری  اظهار کرد: سال گذشته 60 کودک بی سرپرست به عنوان فرزندخوانده و 18 نفر هم به صورت امین موقف به متقاضیان واگذار شدند.

 

وی افزود: در حال حاضر 480 نفر امدادبگیر نزد خانواده جایگزین، از حمایت‌های مالی سازمان برخوردار هستند و 392 فرزند بی‌سرپرست و بد سرپرست هم در مراکز شبانه روزی دولتی و غیردولتی بهزیستی نگهداری می‌شوند.

 

این مسئول با اشاره به شرایط واگذاری کودکان بی‌سرپرست به خانواده‌های متقاضی ابراز کرد: سن متقاضیان باید بین 30 تا 55 سال باشد، پنج سال از ازدواج زوجین گذشته باشد و هیچ یک از آنها سوء پیشینه نداشته باشند.

 

وی اظهار کرد: داشتن سلامت جسمی و روانی و داشتن تمکن مالی، شغل مناسب و بیمه از دیگر شرایط واگذاری کودکان بی سرپرست به زوجین متقاضی است.

 

وی ابراز کرد: در حال حاضر 24 مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان در استان فعال است که چهار مورد ازآنها دولتی و مابقی غیر دولتی هستند.

 

حیدری توضیح داد: این مرکز به دو دسته سه تا شش سال و هفت به بالا تقسیم و به کودکان خدمات‌رسانی می‌کنند.

 

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: بسیاری از کودکانی که در این مراکز نگهداری می‌شوند بد سرپرست هستند و به همین خاطر امکان واگذاری آنها به زوجین متقاضی وجود ندارد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه مدت انتظار فرزندخواندگی معمولاً طولانی مدت است، زوجین می‌توانند با پذیرش کودکان بدسرپرست در قالب امین موقف ضامن خوشبختی کودکان زیادی شوند.

 

 

کدخبر: 1134


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان