نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ اعلام شد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خبر داد.

شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دانشکده خانواده موافقت کرد

مشاور امور زنان و خانواده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از موافقت شورای گسترش آموزش عالی با تاسیس دانشکده خانواده در دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی و الزهرا(س) خبر داد.

خوابگاه دخترانه زنده‌یاد دکتر حمیدرضا طلاکوب افتتاح شد

خوابگاه دخترانه زنده‌یاد دکتر «حمیدرضا طلاکوب» با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پردیس شهید رضایی‌نژاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی افتتاح شد

 تمدید مهلت ثبت‌نام مهمانی و انتقال دانشجویان

ثبت‌نام مهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ تا ۱۵ خردادماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

 روشی جدید برای درمان ناباروری

مدیر مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا از دستیابی به روشی جدید برای درمان ناباروری زنان خبر داد و گفت: در این روش از سلول‌های موجود در خون قاعدگی زنان برای درمان ناباروری استفاده می‌شود.

مقصر نابرابری جنسیتی در علوم رایانه‌ای کیست؟

آلیسون مستر، استادیار روان‌شناسی، سلامت و علوم یادگیری در کالج آموزش دانشگاه هیوستون آمریکا، طی مطالعه‌ای به بررسی نابرابری جنسیتی در علوم رایانه پرداخت تا دریابد چه زمانی دختران خوش‌بینی خود را نسبت به کدنویسی رایانه از دست می‌دهند.

کیانا فاطمی افتخاری از جنس علم و حجاب

«کیانا فاطمی» دانش آموز مخترع کرجی با ساخت «حسگر هوشیاری تعادلی» ضمن کسب مدال نقره مسابقات جهانی معتبر «ایفیا»، نویدبخش یک تحول بزرگ در پزشکی شده است؛ اختراع او می‌تواند وضعیت سلامت افراد مسن، بسیاری از بیماران و حتی ورزشکاران را در شرایط خاص به صورت لحظه به لحظه کنترل کند و در صورت مشاهده هرگونه مورد اضطراری، به صورت خودکار با اورژانس و نزدیکان فرد تماس بگیرد.

 قابلیت ویرایش پیام به واتس‌اپ آمد

پس از ورود به واتس‌اپ وب بتا، متوجه شدیم که واتس‌اپ توانایی ویرایش پیام‌ها را برای برخی از آزمایش‌کنندگان بتا آزاد می‌کند!

افزایش فشار خون به دلیل استفاده از تلفن همراه

نتیجه مطالعه بزرگ صورت گرفته‌ای نشان می‌دهد که استفاده از تلفن همراه برای برقراری یا دریافت تماس به طور قابل توجهی با افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا به ویژه در میان کاربران با فرکانس بالا مرتبط بوده است.

 اولین داروی غیرهورمونی برای تسکین گُرگرفتگی دوران یائسگی

سازمان غذا و داروی ایالات متحده، اولین داروی غیر هورمونی را با هدف کاهش گُرگرفتگی یائسگی تأیید کرد.