خبرفوری!

زنان گرفتار بازی های کامپیوتری بیشتر چاق می‌شوند

آرشیو، 11 مهر 1394 - 19:29 سلامت و تغذیه 114 پرینت خبر
پژوهش های جدید نشان می دهد زنانی که به صورت روزانه حداقل یک ساعت به انجام بازی های کامپیوتری می پردازند، در معرض خطر چاق شدن و افزایش وزن قرار دارند.

 

کرج - امید بانوان:  مهر نوشت؛ بر اساس این تحقیقات محققان سوئدی زنانی که روزانه به مدت دو ساعت با بازی‌های کامپیوتری سرگرم هستند در طول بازه زمانی ۵ ساله به میزان ۳ کیلو و ۷۰۰ گرم اضافه وزن پیدا کرده و دچار چاقی می‌شوند.

در این مطالعات که به مدت بیش از ۵ سال ادامه داشت، بیش از ۲۵۰۰ فرد سوئدی ۲۰ ساله مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شد که تاثیر چاق کننده بازی‌های کامپیوتری بیشتر روی زنان نمود داشته و در مردان دیده نمی‌شود. طی این مطالعات، افراد داوطلب برای سه بازه زمانی متفاوت در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ میلادی مورد بررسی قرار گرفتند.

پژوهشگران طی مطالعات فوق، به بررسی مدت زمانی که این افراد به بازی کردن با رایانه یا کنسول های بازی اختصاص می‌دادند پرداخته و تاثیر آن را بر میزان اضافه وزن آنها مطالعه کردند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که دارای وزنی متعادل هستند و به انجام بازی‌های کامپیوتری به میزان دستکم یک ساعت در روز می‌پردازند، مستعد چاقی و اضافه وزن بوده و جرم شاخص توده بدنی انها بیش از ۲۵ خواهد بود. این عدد از مقایسه حجم بدن و وزن این افراد طی مدت پنج سال و مقایسه ان با زنان عادی که بازی‌های کامپیوتری در برنامه روزانه آنها وجود ندارد، به دست آمده است.

در همین زمینه «سارا توماس»، عضو تیم تحقیق و از اساتید دانشکده سالگرنسکا دانشگاه گوتنبرگ سوئد می‌گوید: «میزان شاخص توده بدنی در زنانی که به طور روزانه مدت زمانی بیش از دو ساعت را به انجام بازی‌های کامپیوتری می‌پردازند بسیار بیشتر بوده و آمارهای موجود نشان می‌دهد که این افراد به طور متوسط طی مدت زمان ۵ سالی که این پژوهش ها انجام شد ۳ کیلو و ۷۰۰ گرم چاق شدند.»

انتهای پیام/